Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Prezenty dla znaków zodiaku

Kilka osób zwróciło się do mnie z pytaniem: co kupić pod choinkę mojemu Lwu/Bykowi/Rakowi wychodząc widać z założenia, że Astrologia może być tu pomocną i pozwoli odkryć najgłębsze potrzeby ukochanego/ukochanej. Cóż, niewątpliwie można podpowiedzieć kilka rzeczy, ale pamiętać tu należy, że określanie preferencji na podstawie li tylko i wyłącznie Słońca obarczone być może (i zapewne będzie!) poważnym błędem.

A to dla tego, że wartość materialną prezentu osoba ofiarowywana oceni przez pryzmat swojej Wenus, jego powabność skonsultuje z Merkurym, emocje które w niej on spowoduje oceni Księżyc, zaś całości uważnie przyglądał się będzie najważniejszy z graczy drugoplanowych, czyli Ascendent.

Przykładowo: Baran z Ascendentem w koniunkcji z Wenus w Wadze i Księżycem w Raku będzie zachwycony pięknym, drogim ciuchem. Ale ta sama osoba mając Księżyc w Wodniku bardziej ucieszy się z pięknego, drogiego... tabletu. Jak zatem widać nie ma tu prostych rozwiązań i gotowych recept. I bardzo zresztą dobrze, bo dzięki temu Gwiazdka jest tak nieprzewidywalna i przyjemna.

Pozwolę sobie zatem opisać poniżej jedynie pewne wytyczne natury ogólnej, charakterystyczne dla osób mających przewagę właściwości związaną z danym znakiem, wcale niekoniecznie powiązane z miejscem Słońca urodzeniowego! Proszę zatem przy zakupie prezentów kierować się nader wszystko zdrowym rozsądkiem, a Panom zaś podpowiadam, że jeżeli już KOMPLETNIE nie mają pomysłu na prezent dla swojej partnerki, to z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie słyszałem jeszcze o kobiecie która zmartwiłaby się znajdując pod choinką jakiś sympatyczny drobiazg od Svarovskiego...

TRYGON OGNIA

BARAN – osoby żywiołowe, energetyczne i rzutkie, mile widziane prezenty związane ze wszelakiej maści aktywnością: sportem bądź podróżami. Preferują żywe, intensywne kolory.

LEW – osoby nieco próżne i skupione na sobie, zwracające uwagę nie tylko na jakość prezentu, ale również na sposób jego zapakowania/przekazania. Mile widziane rzeczy drogie, markowe i wysokiej klasy, zacny alkohol przyjmą w każdej ilości. Jako jedyni bez oporów przyjmą jako prezent swój własny portret w pozie zwycięskiego króla.

STRZELEC – osoby żywiołowe, spontaniczne i pełne entuzjazmu, zatem mile widziane prezenty związane z turystyką, wyprawami, zwiedzaniem świata oraz muzyka i filmy. Na pewno zwróci uwagę na to, czy podarowane rzeczy są wytworzone zgodnie z zasadami Fair Trade!

TRYGON ZIEMI

BYK – podobnie jak Lew wymaga rzeczy wysokiej jakości, markowych i wysokiej klasy: ozdobny album, perfumy, kosmetyki. Mile widziany dobrej klasy alkohol albo nietypowe smakołyki.

PANNA – prezent nader wszystko powinien być dobrej jakości i powinien mieć zastosowanie praktyczne, najlepiej żeby można go było używać długo. Poradniki, albumy, dodatki do ciuchów, porcelana, fajne AGD, ziarna roślin do własnego wysiewu – to sprawi im największą radość.

KOZIOROŻEC – osoby pracowite, konkretne i praktyczne, zatem takich właśnie prezentów oczekują: elektronika, sprzęt fotograficzny, AGD, biżuteria. Koziorożce przejawiają zamiłowanie do sztuki, zatem obraz, antyk tudzież ozdobny zegar będą mile widziane.

TRYGON POWIETRZA

BLIŹNIĘTA – intelektualiści o szerokich horyzontach. Chętnie przyjmą książki (każdą ilość), gry komputerowe i planszowe, poradniki i łamigłówki. Bliźnięta uwielbiają być zaskakiwane, zatem poeksperymentuj z prezentami niecodziennymi jak i nieoczekiwanymi.

WAGA – uwielbia rzeczy gustowne, wysmakowane i piękne, wielce sobie ceni luksus, zatem biżuteria, perfumy i wysokiej klasy alkohol to doskonałe dla niej prezenty. Wagi to również łasuchy,   dla tego ekskluzywna bombonierka bądź oryginalne, zamorskie słodycze sprawią jej radość.

WODNIK – indywidualista i oryginał, zafascynowany nowinkami i techniką. Równą radość sprawi mu nowa elektronika, nowoczesny „wszystkomający” telefon komórkowy i kolejny gadżet do samochodów co książka o zawiłościach tuningu silnika jego ukochanego motocykla. Niesamowity film lub dobra płyta z muzyką również będą mile widziane.

TRYGON WODY

RAK – rodzinny, wrażliwy romantyk, ale z praktycznym podejściem do życia. Domator lubiący rzeczy wzbogacające albo ulepszające jego gniazdko domowe, nie wzgardzi dobrą książką, biżuterią bądź płytą z muzyką. Mile widziana maskotka, o ile stanowić będzie pamiątkę wspólnie spędzonych chwil.

SKORPION – oryginał, lubiący przedmioty niesamowite i tajemnicze. Talizmany, nietypowa biżuteria, książki o rzadko spotykanej tematyce to najlepsze prezenty. Mile widziana będzie erotyczna bielizna bądź też seksowne dodatki i gadżety.

RYBY – lekko odrealnieni marzyciele, gustują w prezentach tajemniczych, wysmakowanych,  niezwykłych. Maści wszelakiej amulety ochronne, talizmany i kamyki przynoszące szczęście na pewno sprawią im radość. Książki i albumy o dalekich, fascynujących krainach, niezwykłych miejscach i zdarzeniach to żywioł Ryb. Nie pogardzą ładną, elegancką (lecz nie krzykliwą!) biżuterią oraz delikatnymi dodatkami do ciuchów.