Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Mantry szczęścia na rok 2019

młynki modlitewne

 

Słowo mantra pochodzi z sanskrytu. Mówi się, że starożytni jogini rishi podczas głębokiej medytacji usłyszeli boskie dźwięki o bardzo wysokich wibracjach.Były to święte mantry, które sa esencją wibracji energetycznych istniejących na bardzo subtelnych poziomach.

Istnieje niezliczona ilość mantr. Są to sylaby lub słowa pochodzące z sanskrytu, w których każda litera ma wartość mistyczną. Istnieją mantry  Te słowa mocy przyciągają do praktykujących je korzyści materialne i duchowe. Mantry należy powtarzać, recytować z należytym szacunkiem. I ten kto je powtarza łączy się z ich początkiem i energią. Zaleca się zacząć powtarzać je na głos i stopniowo przechodzić w szept.

Wybrane przeze mnie mantry i ich recytacja mogą być pomocne, zgodnie z ich przeznaczeniem,  w naszym codziennym życiu, w osiąganiu zamierzonych celów. 

Mantry zdrowia.

Zgodnie z filozofią taoistyczną, każdemu z naszych organów wewnętrznych przynależy określona mantra.

Jeżeli czujesz, że masz zmęczone oczy i że cię bolą, najprawdopodobniej zgodnie z medycyną chińską masz problemy z wątrobą i woreczkiem żółciowym. Dzwiękiem przywracającym równowagę energetyczną tych organów jest SHU (wymawiać sciu) i najlepszym okresem dla zrównoważenia tej energii jest wiosna.

W medycynie chińskiej serce i język są parą organów zawiadującą energią języka i zmysłem smaku. Osoby, które bez przerwy mówią, nerwowo śmieją się, najprawdopodobniej mają zachwianą równowagę energii ognia, która zawiaduje tymi organami. Zaleca się w tym przypadku recytowanie mantry KA (a możliwie najbardziej otwarte) najlepiej w okresie letnim.

Żołądek, trzustka i śledziona są pod wpływem energii ziemi i zawiadują energią ust i warg.  Przesadna ochota na spożywanie produktów słodkich i chaotyczne postępowanie, może wskazywać na zaburzenia tej energii. Mantra RO recytowana pod koniec lata i na początku jesieni przywraca tym organom równowagę.

Metal jest energią płuc i jelita cieńkiego. Te organy zawiadują nosem, zmysłem węchu i stanem skóry . Kiedy ich energia jest niezrównoważona osoba ma skłonności do malencholii, jej cera jest blada. Przywraca im prawidłową energię dźwięk SSSSSS (tak jak syk, podmuch) recytowany pod koniec jesieni.

Nerki, pęcherz moczowy połączone są z energią nóg i zawiadują naszym układem kostnym, włosami i szpikiem kostnym. Kiedy energia nerek jest osłabiona, osoba przeważnie jest bojaźliwa,  często opanowuje ją poczucie strachu. Dźwiękiem, przywracającym równowagę tym organom jest TSUE  recytowany w okresie zimowym.

Te pięć mantr-dźwięków, oprócz tego, że równoważą energię naszych organów wewnętrznych, szczególnie jeżeli są recytowane w wyznaczonych porach roku, pozwoli nam poczuć się bardziej silnymi, energicznymi i połączonymi z energią przyrody. 

mantraInne Mantry 

Mantra Buddy Amitabha – wzmacnia silną wolę, moc osobistą i pomaga w usuwaniu złych nawyków

OM AMITABHA HRI

Mantra Współczucia – rozwija współczucie i miłość uniwersalną

OM MANI PEME HUM

Mantra Zielonej Tary – usuwa wszelkie trudności

OM TARE TUTARE SOHA

Mantra Buddy Zdrowia – usuwanie prblemów zdrowotnych swoich i innych

TAYATA OM BEKANZE
BEKANZE MAHA BEKANZE
RANTZA SAMUNGATE
SOHA

Mantra przyciągająca sukces w jakimkolwiek przedsięwzięciu

OM SHRIM HRIM
SHRIM KAMAKE KAMALAAYE
PRASEED SHRIM HRIM
SHRIM OM MAHA LAKSHMAYEI NAMAH

Regularne recytowanie mantr, wniesie dużo pozytywnych zmian do naszego życia, wzmocni naszą energię życiową, pomoże w osiąganiu celów materialnych i poprowadzi ścieżką rozwoju duchowego.