Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Pentagram spełnionych życzeń

pentagram

 

Pragnę zaproponować czytelnikom przeprowadzenie rytuału, który pomaga realizować plany, niezależnie od tego, czego by nie dotyczyły. Może to być pomyślne zdanie egzaminów (a matura zbliża się), dostanie się na wymarzone studia, znalezienie pracy, wyjazd na wymarzone wakacje, spotkanie odpowiedniego partnera, zaprowadzenie zgody pomiędzy zwaśnionymi stronami,  poprawa zdrowia i finansów, etc…

Rytuał związany jest z magią Wikan,  odnoszących się z olbrzymim szacunkiem do Ziemi, którą uważają za Matkę, za źródło wszelkich dóbr. I właśnie ziemia będzie w tym rytuale jego podstawowym składnikiem, a rytuał polega na ”narysowaniu„ przy pomocy ziemi magicznego pentagramu.
Do jego przeprowadzenia będą potrzebne:

 

 • - zielony piasek ( można go otrzymać mieszając zwykły jasny piasek z zieloną kredą)
 • - świecznik i zielona świeca
 • - 5 monet  (nominał obojętny)
 • - świeża ziemia
 • - drewniana kasetka
 • - biały, duży płaski talerz
 1. Przed przystąpieniem do rytuału przygotuj stolik, na którym będziesz go przeprowadzać. Możesz go nakryć zieloną, brązową lub żółtą serwetką. Zastanów się również nad celem, nad tym co chcesz poprzez ten rytuał osiągnąć. Cel może dotyczyć zdrowia, finansów, pracy, nauki, miłości...
 2. Usiądź wygodnie przy stole i postaw przed sobą biały talerz. Do lewej ręki weź trochę zielonego piasku i przełóż go do prawej ręki.  Przy pomocy tego piasku zacznij kreślić na talerzu pentagram. Bierz piasek lewą dłonią i przekładaj go do prawej tak długo, aż pentagram nie będzie  całkowicie „narysowany”.
 3. Podczas tej czynności myśl cały czas o celu, jaki chcesz osiągnąć i wizualizuj go. Kiedy pentagram jest już gotowy, powiedz: „Obfitości, przyjdź do mnie i zaspokój wszystkie moje potrzeby” .
 4. Teraz, cały czas myśląc o swoim celu, otocz pentagram kręgiem z zielonego piasku.
 5. Ustaw w centrum pentagramu świecznik z zieloną świecą i zapal ją, wyobrażając sobie jednocześnie jak spełnia się  twoje marzenie i powiedz: „Pieniądze (lub: zdrowie, miłość, praca, zdany egzamin, etc...) znajdują się w środku tego pentagramu. Pieniądze (lub: zdrowie, etc...) są już moje”.
 6. Wyobraź sobie natychmiast, jak pentagram zaczyna emanować pięknym, jasnym światłem, które unosi się tworząc nad nim piramidę i jak światło z niej emanujące otula ciebie całkowicie. Pozostań przez chwilę  w tym świetle.
 7. Kiedy poczujesz się gotowa(y), postaw na każdym wierzchołku pentagramu monetę. Weź do prawej ręki trochę świeżej ziemi i otocz nią świecznik. Kiedy skończysz, natychmiast zgaś świecę i schowaj wszystko do drewnianej szkatułki (świecę, świecznik, monety, zielony piasek i ziemię).

Teraz pozostaje cierpliwie, ale z wiarą i optymizmem czekać na nadejście rezultatów. Rytuał można powtarzać raz w miesiącu, najlepiej podczas przybywającej fazy księżyca, ale Wikanie uważają, że można go również przeprowadzić niezależnie od fazy w jakiej się znajduje księżyc wtedy, kiedy istnieje ku temu ważna przyczyna.