Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Kamienie szlachetne i ich magiczna moc

bursztyn w palcach na tle morza

 

 

 

Kamienie  szlachetne posiadają ogromną moc i energię i dlatego mogą być z powodzeniem używane przy rytuałach ze świecami. Można je dobierać albo według ich pola działania, albo według kolorów. Istnieją kamienie uznawane za uniwersalne i można ich używać do jakiegokolwiek rytuału. Takim kamieniem jest np. kryształ górski, którego energia jest wszechstronna. Można go używać, kiedy mamy trudności ze znalezieniem konkretnego kamienia, albo w celu zwiększenia mocy innych kamieni.

Wszystkie kamienie, przed ich użyciem, muszą być oczyszczone, istnieje wiele sposobów ich oczyszczania. Najpierw trzeba kamień umyć pod bieżącą wodą, lekko osuszyć czystą, bawełnianą szmatką, a potem zastosować jeden z niżej podanych sposobów:

  1. Zakopać kamień w ziemi na co najmniej 24 godziny przed planowanym rytuałem.
  2. Włożyć kamień do pojemnika z solą, również na 24 godziny przed planowanym rytuałem.
  3. Wystawić kamień na noc, na działanie energii księżyca, lub w dzień na działanie energii słońca (kamieni o ciemnym kolorze raczej nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych).
  4. Okadzić w dymie palącego się kadzidełka z mirry lub olibanu.
  5. Zastosować energię Reiki.

Oprócz oczyszczenia kamienia, możemy go dodatkowo zaprogramować na konkretny cel. Programowanie nie jest trudne i może się przydać nie tylko w przypadku przeprowadzania konkretnego rytuału, ale i wtedy, kiedy chcemy obdarować kogoś kamieniem, który ma mu służyć pomocą w jakiejkolwiek sytuacji.

kryształyProgramowanie kryształu.

  1. Usiąść spokojnie i wyciszyć się. Postarać się odsunąć wszelką gonitwę myśli.
  2. Wziąć w rękę kamień (wybrany zgodnie z celem programowania i oczyszczony uprzednio) i dotknąć nim trzeciego oka.
  3. W skupieniu, skoncentrować się na energii kamienia i poprosić „ducha”, który w nim mieszka, aby wszedł w kontakt z naszą energią, żeby wysłuchał naszej prośby. Prośbę formułujemy jasno, powtarzając ją trzy razy.
  4. Kiedy poczujemy, że kontakt został nawiązany, możemy przekazać programowanemu kryształowi energię miłości i nasze podziękowanie.
  5. Jeżeli kryształ został zaprogramowany dla rytuału, który będziemy wykonywać dla siebie, po jego zakończeniu wkładamy go do woreczka uszytego z naturalnego materiału i nosimy go przy sobie tak długo, aż nie spełni się nasza prośba, lub możemy położyć go na naszym zdjęciu. Potem oczyszczamy go jednym z podanych wyżej sposobów, chowamy i możemy go użyć ponownie. Jeżeli natomiast rytuał przeprowadzaliśmy dla innej osoby, wręczamy jej zaprogramowany kamień, który może nosić przy sobie aż do spełnienia się jej prośby, lub też położyć go na swoim zdjęciu. W obu przypadkach, po pełnieniu się prośby, kamień należy oczyścić.

Lista kamieni, jakich możemy używać w konkretnych celach, jest bardzo długa, dlatego dobrałam niektóre z nich do konkretnych potrzeb:

Zdrowie: ametyst, agat, bursztyn, akwamaryn, cytryn, hematyt, malachit, lapis lazuli, fluoryt, agat mszysty.
Praca: ametyst, cytryn, hematyt, topaz, obsydian, tygrysie oko.
Miłość: kwarc różowy, malachit, kamień księżycowy, akwamaryn.
Finanse: bursztyn, agat, chalcedon, cytryn, turmalin, malachit, obsydian, kalcyt.
Ochrona i oczyszczanie: lapis lazuli, ametyst, obsydian.
Osiąganie celu: topaz, obsydian, ametyst.
Osiąganie harmonii: malachit, ametyst, tygrysie oko, awenturyn.

Przedstawiona lista nie jest oczywiście wyczerpująca i zainteresowanych energią kamieni, ich właściwościami uzdrawiającymi i magicznymi, odsyłam do fachowej literatury, której jest na rynku księgarskim bardzo wiele.
W następnym odcinku będzie mowa o ziołach i poruszę temat bardzo ważny dla każdego, kto pragnie przeprowadzać magiczne rytuały, a mianowicie prawa rządzące magią i przygotowaniu do rytuału.