Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Magia Świec: Fazy księżyca

wschód księżyca nad Adriatykiem

 

Powodzenie naszych działań magicznych zależy w dużej mierze od wyboru odpowiedniej pory. Nie wystarczy zebrać wszystkie składniki potrzebne do przeprowadzenie rytuału i wypowiedzieć odpowiednie zaklęcie. Trzeba zwrócić uwagę na dzień tygodnia, godzinę, tranzyty planet przez poszczególne znaki zodiaku i fazę, w jakiej znajduje się Księżyc. W wielu rytuałach te wszystkie wskazówki są podane, w innych nie. Jeżeli ich nie ma, to oznacza, że rytuał można przeprowadzić w jakimkolwiek momencie, ale i tak i tak, dobrze jest brać pod uwagę fazę Księżyca, którego energia ma ogromny wpływ na wszelkie magiczne działania i na nasze życie również.
Przy przeprowadzaniu rytuałów magicznych bierze się pod uwagę cztery podstawowe fazy księżyca, obejmujące 28 dni: nów, Księżyc przybywający, pełnia i Księżyc ubywający.

Nów – to czas nowych początków, to czas, kiedy księżyc jest niewidoczny. W tym okresie przeprowadza się rytuały związane z wszelkimi planami, rozpoczynaniem nowych przedsięwzięć, oczyszczaniem organizmu, pozbywaniem się szkodliwych nałogów, poprawą jakości życia.
Księżyc przybywający – ta faza, to okres gromadzenia energii, okres zbierania sił, regeneracji i odbudowy, rozwoju. Jest to dobry moment do przeprowadzania rytuałów miłosnych, mających na celu poprawę finansów, przypływ gotówki, rytuałów ochronnych i zdrowotnych, mających na celu osiągnięcie sukcesu, oraz rytuałów związanych z poczęciem.
Pełnia - tym okresie energia księżyca jest silniejsza, niż podczas nowiu i można przeprowadzać wszystkie rodzaje rytuałów. Jest to okres największej obfitości.
Księżyc ubywający – jest to faza oddawania, ubywania energii, Podczas niej przeprowadza się rytuały związane z pozbyciem się czegoś, np. choroby, negatywnych wpływów, niekorzystnych znajomości i związków, oczyszczania domu i osób z negatywnej energii.
Nigdy nie powinno się przeprowadzać rytuałów podczas zaćmień Księżyca i Słońca.
Powyższe można przedstawić również w inny sposób, biorąc pod uwagę cel rytuału.

  1. Rytuały mające na celu rozwój, lub tworzenie czegoś nowego, np. magia pieniężna, poszukiwanie pracy, planowanie i rozpoczęcie działalności gospodarczej etc. powinno się przeprowadzać podczas rosnących faz Księżyca, I i II kwadry.
  2. Rytuały ochronne, oczyszczające, usuwające przeszkody, uwalniające od niechcianych nawyków i natrętnych osób, powinno się wykonywać podczas ubywającej fazy Księżyca, III i IV kwadry.
  3. Rytuały mające na celu zabezpieczenie tego, co już się osiągnęło, wykonujemy podczas pełni Księżyca.
  4. Nów to idealna faza do uwalniania się od bolesnych sytuacji, zerwania ze złą passą i przygotowaniem się do zdarzeń mających nastąpić, zgodnie z naszymi planami, w przyszłości.

Fazy Księżyca i znaki zodiaku.

W ciągu 28 dni Księżyc przechodzi przez wszystkie znaki zodiaku. W każdym z nich przebywa około dwu i pół dnia. Dla rytuałów magicznych znak zodiaku, w którym przebywa Księżyc jest tak samo ważny, jak i jego faza i jest dodatkową informacją, która może przyczynić się do skuteczności rytuału.

Księżyc w znaku Barana nowe początki, praca nad rozwojem duchowym
Księżyc w znaku Byka finanse, sukces
Księżyc w znaku Bliźniąt porozumienie, zgoda, umacnianie więzów rodzinnych, sukces w nauce
Księżyc w znaku Raka rytuały związane z rodziną, bliskimi
Księżyc w znaku Lwa rytuały związane ze zwierzętami, np. zdrowotne, ochronne
Księżyc w znaku Panny zdrowie, środowisko w pracy, przyjaźń
Księżyc w znaku Wagi małżeństwo, związki partnerskie, sprawy urzędowe i sądowe
Księżyc w znaku Skorpiona sprawy urzędowe, rozwój duchowy
Księżyc w znaku Strzelca rozwój osobisty, nauka
Księżyc w znaku Koziorożca biznes, sukces zawodowy i kariera
Księżyc w znaku Wodnika realizacja marzeń, przyjaźń, nowe znajomości
Księżyc w znaku Ryb rozwój wewnętrzny

W następnym miesiącu rozpoczniemy pracę z konkretnymi rytuałami.