Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Toaleta, jadalnia i pokój dzienny

stara wanna

 

 

Według Feng Shui, z toaletą zawsze wiąże się niekorzystna energia. Nie sposób jest zrezygnować z niej, ale należy pamiętać, aby zarówno drzwi do niej jak i klapa od sedesu były zawsze zamknięte.
W toalecie i łazience zawsze musi panować czystość i nie należy ich dekorować kwiatami, roślinami, obrazami lub jakimikolwiek bibelotami. Przedmioty, uważane za przynoszące pomyślność, kiedy są umieszczone w łazience staną się symbolami kłopotów i nieszczęść.

 

Jadalnia, lub pokój, w którym zbiera się cała rodzina powinien być centrum każdego domu i powinna panować w nim energia Yang. Można to uzyskać, malując ściany na jasne i żywe kolory, ustawiając w nim sprzęt audiowizualny, wieszając na ścianie lustro, w którym będą odbijać się podawane  potrawy. Można też postawić na stole paterę z różnymi owocami.  Dobrze jest też powiesić, najlepiej  na ścianie południowo-zachodniej, zdjęcie całej rodziny, ale takie, na którym wszyscy uśmiechają się, są zadowoleni.

Często ustawiamy w pokoju dziennym kwiaty. Należy pamiętać o tym, że kwiaty suszone, zwiędłe lub obumarłe mają silną negatywną energię, co oczywiście ujemnie wpływa na całe otoczenie. Takie kwiaty należy niezwłocznie usunąć z domu. Dotyczy to również ogrodu, o który należy dbać.

Odnośnie sprzętu audiowizualnego, zaleca się regularnie raz w tygodniu nastawiać głośną muzykę w celu oczyszczania atmosfery domu. Nowy księżycowy rok chiński zawsze jest witany ogromnym hałasem, fajerwerkami, biciem w bębenki co ma za cel przegonienie złych energii i powitanie nowych. Głośna i radosna muzyka pozwoli osiągnąć ten sam efekt. Wystarczy 10 minut, ale oczywiście o takiej porze, kiedy nie będzie to przeszkadzać sąsiadom.

Symbolem, który według Feng Shui skutecznie przynosi  szczęście jest trzynożna żaba. Ustawiona w pokoju dziennym, tyłem do drzwi wejściowych, przyniesie pomyślność. A na koniec tajemna rada udzielona przez pewnego mistrza Feng Shui: jeżeli bardzo czegoś pragniesz, masz jakieś marzenia, napisz je 49 razy na kartce papieru i za każdym razem złóż obok energiczny podpis. Następnie spal papier. Powtarzaj tę czynność przez 49 dni, a zgodnie z zapewnieniem mistrza twe życzenia spełnią się.

ilustracja artykułu © 123RF Stock Photos