Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

W sypialni

sypialnia

 

 

 

Dzisiejsze rady będą dotyczyć sypialni i toalety. Są to pomieszczenia szczególnie ważne i mające duży wpływ na prawidłowy obieg energii w naszym domu.

 1. Często w sypialniach znajdują się lustra. I nie ma w tym nic złego, jeśli łóżko na którym śpimy nie odbija się w nim. Według feng shui, odbicie łóżka w lustrze jest symbolem obecności w sypialni trzeciej osoby, a to może powodować kłopoty małżeńskie, złe samopoczucie, niespokojny sen. Dobrym sposobem jest, o ile łóżka nie można przestawić, zakrywanie lustra na noc czystym prześcieradłem.
 2. Modne są ostatnio belki stropowe, ale jeżeli znajdują się one w sypialni  to nigdy nie należy ustawiać pod taką belką łóżka. Powoduje  to bezsenność i sprzyja kłopotom pomiędzy partnerami, które mogą skończyć  się nawet rozstaniem. Taką belkę można ukryć pod obniżonym stropem, lub powiesić koło niej, na czerwonym sznurze, dwa pręty bambusowe.
 3. Najlepszym miejscem na ustawienie łóżka jest róg położony po przekątnej drzwi do sypialni. Nigdy nie powinno się spać będąc zwróconym głową lub nogami do drzwi.
 4. Drzwi do sypialni są bardzo ważnym elementem. Naprzeciw nich nie mogą znajdować się schody, lustra, ani inne drzwi, a szczególnie drzwi do kuchni. Jeżeli już są, to powinny zawsze być zamknięte, a na drzwiach należy powiesić dzwoneczki szczęścia.
 5. Łóżko, na którym śpimy,  powinno mieć zagłówek przylegający do ściany i wysokość mniej więcej 45 cm nad podłogą. Modne ostatnio spania „na podłodze” nie sprzyjają ani spokojnemu snowi, ani naszemu zdrowiu. Pod łóżkiem musi być swobodny przepływ energii.
 6. Dominującymi kolorami w sypialni powinny być raczej ciemne kolory yin, niż jasne barwy yang.
 7. Obrazy w sypialni nie powinny przedstawiać motywów abstrakcyjnych, wody i dzikich zwierząt. Woda w sypialni, w odróżnieniu do innych pomieszczeń gdzie oznacza dobre feng shui, jest zapowiedzią strat materialnych.
 8. Nie należy ustawiać łóżka bezpośrednio pod oknem ze względu na zbyt silny przepływ energii. Może to powodować niepokój, dysharmonię i niezadowolenie w życiu.
 9. Okno powinno być zasłonięte ciężkimi zasłonami, lub żaluzją.
 10. Łóżko nie powinno również stać pomiędzy drzwiami do sypialni i drzwiami do łazienki, ponieważ zakłóca przepływ energii. Aby temu zaradzić, należy postawić pomiędzy łóżkiem i drzwiami do łazienki parawan.
 11. Według feng shui, z toaletami wiąże się niekorzystna energia. Pierwszym zaleceniem jest aby zawsze zamykać klapę sedesu i drzwi do łazienki.


W następnym miesiącu dalsze, łatwe w zastosowaniu, rady feng shui.