Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja wschodu słońca

młynki modlitewne

 

 

W wielu tradycjach zaleca się medytacje o wschodzie słońca, ponieważ uważa się, że o tej porze dnia jego energia jest szczególnie silna i pozytywna, że napełnia nas energią na cały dzień. Można przeprowadzać ją na łonie natury albo, jeżeli nie jest to możliwe, można sobie po prostu wyobrazić wschód słońca.  Medytacja jest krótka, ale za to dająca dobry początek nowemu dniu.

  1. Odpręż się i w wyobraźni, lub w rzeczywistości, zwróć się w kierunku wschodzącego słońca.
  2. Obserwuj jak wschodzi i jak jego promienie ogrzewają całe twoje ciało, napełniają je energią, uzdrawiają chore części ciała. Wyobraź sobie i poczuj przypływ sił witalnych.
  3. Wyobraź sobie, że słońce uzdrawia i oświeca twoje życie, twoje stosunki z ludźmi, jak wydobywa to wszystko, co w tobie jest najlepsze i rozpuszcza wszelkie negatywne energie, negatywne myśli.
  4. Ujrzyj, jak promienie słońca oświetlają twój dzisiejszy dzień i prowadzą do spełnienia tego, co w twoim życiu jest dla ciebie najważniejsze (ważne spotkanie, przygotowanie do podróży, egzamin, etc.)
  5. Pomyśl o dniu dzisiejszym i o tym, co dobrego i ważnego możesz zrobić i pozwól, aby światło nadświadomości i twoja wewnętrzna mądrość prowadziły cię ku temu co pozytywne, dobre.
  6. Kiedy będziesz gotowy/a, otwórz oczy i podziękuj słońcu za jego energię.