Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Inwokacja siedmiu promieni energii

kolorowe światła

 

 

 

Rytuały, które proponuję są łatwe do przeprowadzenia i przywołują do pomocy energię siedmiu Archaniołów, w zależności od problemu z jakim borykamy się my, lub nasi bliscy.

W kosmosie istnieje siedem potężnych energii, posiadających określony kolor (częstotliwość) i każda  z nich posiada określone właściwości, uwarunkowuje określone emocje, kontroluje nasza gospodarkę energetyczną, wzmacnia lub osłabia nasze zalety lub wady.

Każdy z nas rodzi się i żyje pod wpływem określonego koloru energii (mówi o tym Numerologia tantryczna). Skąd możemy wiedzieć jaki to kolor? Prawdopodobnie to ten, który najbardziej nas pociąga. Nie oznacza to jednak, że funkcjonujemy tylko i wyłącznie w obszarze energii tego koloru. Każdy może korzystać z dobrodziejstw innych kolorów i tu pojawiają się Archaniołowie, z których każdy jest „odpowiedzialny” za określony kolor energii.

Metafizycy twierdzą, że niezależnie od naszej orientacji religijnej znajdujemy się w ścisłej łaczności z Bogiem, jesteśmy stworzeni „na jego obraz i podobieństwo” i dzięki temu możemy realizować nasze marzenia, prośby zanoszone mu przez anielskich posłańców.

Anioły są światłem i jako światło każdy z nich „rządzi” określonym kolorem, z których każdy posiada swą charakterystykę. 

Ceremonia, rytuał przywołania określonego koloru energii, a tym samym określonego Archanioła powinien odbywać się zgodnie z poniższym schematem:

  1. Usiądź w spokojnym miejscu. Zastanów się, komu chcesz pomóc (możesz to być ty sam) i dlaczego, w jakim celu. Wybierz odpowiedni kolor, a tym samym odpowiedniego Archanioła. 
  2. Zamknij oczy, odpręż się. Dłonie skierowane wewnętrzną stroną ku górze oprzyj nakolanach.
  3. Wyobraź sobie tę osobę jak na „ekranie” . Jeżeli tą osobą jesteś ty sam, spójrz na siebie tak, jakby twoja postać odbijała się w lustrze. Jeżeli masz problemy z wizualizacją, usiądź na przeciw lustra. Zatrzymaj się na każdym szczególe. Nie spiesz się.
  4. Teraz prześlij mentalnie tej osobie(lub sobie) wybrany kolor energii i otocz nim tę osobę (lub siebie).
  5. Wezwij, własnymi słowami, Archanioła-opiekuna danej energii, aby ochraniał tę osobę, lub ciebie.
  6. Na koniec powtórz następującą afirmację: „ (imie osoby)… już znajduje się pod wpływem energii… (podać kolor) światła Archanioła…(wymienić imię Archanioła), aby …(wymienić prośbę) została wysłuchana. Dziękuję za wysłuchanie i zrealizowanie mojej prośby”.

zielona mandala

Oczywiście trzeba odpowiednio zmienić afirmację, jeżeli rytuał dotyczy nas samych.

Jeżeli chcemy pomóc komuś, to najlepiej aby ta osoba poprosiła nas o pomoc, lub wyraziła zgodę na ten rodzaj przekazu energii. Zawsze podkreślam na moich kursach, że nie możemy nikogo „uszczęśliwiać na siłę”. Wiele osób „potrzebuje” np. choroby aby zwrócić na siebie uwagę bliskich, uciec od przekraczających ją obowiązków, wzbudzić litość, etc. Powodów może być wiele i dlatego, osoba której chcemy pomóc, powinna chcieć tej pomocy.

Istnieje siedmiu Archaniołów i ponieważ uważam, że w życiu najważniejsze jest zdrowie, zaczniemy od Archanioła Rafała i zielonego światła. Jest on zdolny uleczyć każdą chorobę fizyczną i umysłową. Jego cechą jest również Prawda. Wzywa się go w obliczu jakiejkolwiek choroby. Może to również dotyczyć „chorych” sytuacji, związków, odkrycia ukrytej prawdy.

W następnym miesiącu podam charakterystyki pozostałych Archaniołów.