Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Mantra uzdrawiająca i otwierająca serce

mandala
Image by Angela Yuriko Smith from Pixabay

RA MA DA SA - SA SAY SO HUNG (wymawiamy Hang)

Jest to bardzo silna mantra, której energia jest odczuwalna już po pierwszym jej wykonaniu. Stymuluje przepływ energii w kanale kręgosłupa oraz w czakrach, przede wszystkim w czakrze serca.

Mantra Ra Ma Da Sa wzmacnia również pracę mózgu działając na przysadkę mózgową, aktywizuje układ nerwowy, mięśniowy oraz komórki podczas procesu przepływu krwi, co tworzy w połączeniu wibracje uzdrawiające i proces odbudowy szeroko rozumianego zdrowia. Oczyszcza aurę.

Wycisza emocje, działa na wielu poziomach: fizycznym, duchowym, emocjonalnym i psychicznym. Wpływa na uzdrowienie nie tylko chorób i dolegliwości fizycznych, ale również konfliktów, relacji, pomaga przejść przez trudne chwile obecne w życiu każdego. Jest pomocna w momentach załamania, poczucia lęku, rozpaczy, zmartwień, strachu i depresji. Daje poczucie spokoju i harmonii.

Mantry można śpiewać dla siebie, dla najbliższych, przyjaciół, członków rodziny, którzy są daleko i potrzebują wsparcia, gdy ktoś jest chory. Uzdrawiającą energią mantry można wypełnić swój dom i całą planetę, która bardzo potrzebuje uzdrowienia i oczyszczenia, wsparcia.

Zaleca się śpiewać przed snem, ponieważ fantastycznie uspakaja, ale również rano, aby wypełnić się pozytywną energią. Można ją powtarzać podczas prac domowych, gotowania a wtedy potrawy nabierają dodatkowego aspektu uzdrawiającego.

Stada się z ośmiu dźwięków stymulujących przepływ energii, dzięki którym nasz umysł bez przeszkód może koncentrować się na osiągnięciu dobrostanu.

Już samo słuchanie nagrania mantry daje poczucie równowagi, bezpieczeństwa oraz aktywizuje samoleczenie.

Aby usunąć problemy zdrowotne, należy przede wszystkim zmienić proces myślenia i negatywne wibracje, a to może uczynić mantra Ra Ma Da SA.

Pozycja podczas medytacji z mantrą

  1. Usiądź wygodnie na podłodze i skrzyżuj nogi. Jeżeli nie możesz, usiądź na krześle. Kręgosłup powinien być wyprostowany.
  2. Zegnij ręce w łokciach i przyciągnij je do boków klatki piersiowej. Dłonie są równoległe, otwarte i wyprostowane, lub lekko złożone, jak miseczki i zwrócone do nieba. Odchyl kciuk od pozostałych palców dłoni, ponieważ to pozwala na zrównoważenie półkul mózgowych.
  3. Ustal cel medytacji, do kogo lub do czego będzie skierowana. Może być dla ciebie samej, innej osoby lub grupy osób, określonej części ciała, organu, sytuacji lub miejsca. Postaraj się stworzyć jasny obraz tego w swoim umyśle.
  4. Oczy zamknięte, uwaga skupia się na trzecim oku (punkt pomiędzy brwiami).
  5. Weź głęboki wdech i na wydechu zanuć mantrę. Pomiędzy jedną częścią mantry i drugą jest przerwa, ale nie ma absolutnie oddechu. Należy nucić mantry na jednym wydechu. Powinno się to czynić przez 11, 31, 62 minuty lub 2 i pół godziny.

Zakończenie medytacji

  1. Weź głęboki oddech i zatrzymaj go. Podczas zatrzymania oddechu wyobraź sobie osobę, miejsce, sytuacji, do której chcesz przesłać uzdrowienie (możesz to być Ty). Spraw, aby obraz w Twoim umyśle byt jasny i wyraźny. Ujrzyj wokół tej osoby lub sytuacji zielone świecące światło (uzdrawiające) lub białe (uniwersalne).
  2. Utrzymaj ten pozytywny obraz w swoim umyśle i zrób wydech. Powtórz to jeszcze raz.
  3. Na koniec powtórz to jeszcze raz. Potem wydech i rozluźnienie. Przez chwilę swobodnie oddychaj, trwaj w ciszy i poczuj jak uzdrawiająca energia przenika do każdej komórki Twojego ciała, osoby, sytuacji, całej naszej Planety.