Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja

Budda Medycyny

 

 

W obecnej sytuacji, kiedy koronawirus w galopującym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie, oprócz zaleceń służb zdrowia dotyczących zdrowia fizycznego, należy zająć się również-dla równowagi i komfortu psychicznego- naszym zdrowiem psychicznym. 

Istnieje wiele metod, które nam w tym mogą pomóc: Reiki, mudry, mantry, afirmacje, wizualizacje, praca z energią Aniołów,  kodami anielskimi, etc.  Oczywiście ja i moi bliscy korzystamy z tych metod, ale nie z wszystkich naraz. Po prostu każdy wybiera sobie metodę taką, jaka do niego w tym momencie przemawia. 

Będę starać się w moich artykułach przybliżać te metody odwiedzającym moją stronę internetową. Nie zastępują one fachowych porad lekarskich, ale są dodatkową wielką pomocą i światełkiem w ciemnym tunelu.

Dzisiaj chcę Wam zaproponować Mantrę Zdrowia Fizycznego, Mentalnego i Emocjonalnego, znaną jako Mantra Buddy Medycyny. Recytowana codziennie i regularnie przynosi niezwykłe rezultaty Ja recytuję ja codziennie i moi uczniowie, którzy również tak postępują informują mnie o wspaniałych rezultatach jakie przynosi. Warunkiem, jak zwykle,  jest wytrwałość i regularność.

Dlaczego mantry funkcjonują? Są one jednym z narzędzi duchowego rozwoju, lekarstwem dla duszy. Kiedy wypowiadamy słowo lub sylabę mantry afirmujemy jej znaczenia i powodujemy, że zmienia nas na głębokim, podświadomym poziomie.

Każda mantra posiada wibrację o określonej częstotliwości niosącej pewne znaczenie. Mantra pomaga w zrelaksowaniu się, uspokojeniu umysłu. Już samo słowo mantra oznacza ta, „która chroni umysł”

Jak używać mantr? Podczas ich ich recytowania należy być skupionym, można je powtarzać półgłosem, w myślach lub śpiewać, używając różańca o 108 paciorkach, zwanego mala. Po zakończeniu recytacji mantry, należy pozostać przez chwilę w ciszy, która odświeży umysł i emocje.

Odnośnie mantry Buddy Zdrowia są opracowane do jej recytacji określone zasady. Ta mantra to: 

TAYATA OM BEKANDSE, BEKANDSE MAHA BEKANDSE,

RADSA SAMUNG GATE SOHA

  1. Budda Zdrowia jest przedstawiany odziany w szaty intensywnym niebieskim kolorze, dlatego dobrze jest wyobrażać sobie podczas recytacji mantry ten kolor kąpiący nasze ciało, oczyszczający je i uzdrawiający.
  2. Matrę możemy powtarzać dla siebie, lub dla innej osoby potrzebującej uzdrawiającej energii. W tym przypadku, wyobrażamy sobie tę osobę spowitą niebieskim światłem, szczęśliwą, zdrową. Czy recytujemy ja dla siebie, czy dla innej osoby, jej efektem będzie ulga emocjonalna i mentalna, co jest bardzo ważne w procesie rekuperacji z każdej choroby. 
  3. Jeżeli powtarzamy mantre dla siebie, należy zwizualizować jak intensywne niebieskie światło kąpie nas, chory organ, lub chora część ciała
  4. Jeżeli przyjmujemy jakieś leki, należy raz wymówić mantrę i następnie dmuchnąć na lek, aby zaktywizować moc mantry i jej działanie, a następnie przyjąć lekarstwo.
  5. Wielu z moich uczniów, którzy są lekarzami stosuje tę mantrę podczas zajmowania się chorym pacjentem, przekazywania energii reiki, podczas masażu. Wielu lekarzy w Tybecie codziennie recytuje tę mantrę, ponieważ pomaga im w ich praktyce lekarskiej.
  6. Powinno się recytować te mantrę minimum 108 razy.

 Również, tak samo jak mantry ważne są afirmacje, wizualizacje, psalmy  oraz mantry kabalistyczne.  O tym napiszę w następnych artykułach. 

Teraz tylko proszę Was o odpowiedź na następujące pytania jakie powinieneś zadać sobie po przebudzeniu się:

Masz dach nad głową?
Masz bliskie sobie osoby?
Możesz widzieć, słyszeć, wąchać, smakować...?
Masz w domu pożywienie?
Masz wodę?
Otworzyłeś oczy i jesteś żywy/a?

Jeżeli na te pytania twoja odpowiedź jest TAK, pomimo wszystkiego masz szczęście.

I jeszcze afirmacja-modlitwa, którą czytam codziennie i polecam:

Moje ciało i wszystkie moje narządy zostały stworzone w mojej Podświadomości przez Nieskończoną Inteligencję. Ona wie jak mnie uleczyć, jak utrzymywać mnie w zdrowiu. Jej mądrość kształtowała wszystkie moje narządy, mięśnie, tkanki  i kości. Ta Nieskończona, uzdrawiająca obecność we mnie przekształca każdy atom mojej istoty, czyniąc mnie kompletną, zdrową i doskonałą. Dziękuję za wspaniałe zdrowie i wspaniałe dzieła Twórczej Mądrości, która jest we mnie.