Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja wschodu słońca

wschód słońca w trzcinach

 

 

W wielu tradycjach zaleca się medytację o wschodzie słońca, ponieważ uważa się, że o tej porze dnia jego energia jest szczególnie silna i pozytywna, że napełnia energią na cały dzień.
Można przeprowadzać ją na łonie natury albo, jeżeli jest to niemożliwe, można sobie po prostu wyobrazić wschód słońca.  Medytacja jest krótka, ale za to dająca dobry początek nowemu dniu.

  1. Odpręż się i w wyobraźni lub w rzeczywistości zwróć się w kierunku wschodzącego słońca.
  2. Obserwuj jak wschodzi i jak promienie ogrzewają całe twoje ciało, napełniają energią, uzdrawiają jego chore części. Wyobraź sobie i poczuj przypływ sił witalnych.
  3. Wyobraź sobie, że słońce uzdrawia i oświeca twoje życie, twoje stosunki z ludźmi, jak wydobywa to wszystko, co w tobie jest najlepsze i rozpuszcza wszelkie negatywne energie.
  4. Ujrzyj, jak promienie słońca oświetlają twój dzisiejszy dzień i prowadzą do spełnienia tego, co w twoim życiu jest dla ciebie najważniejsze.
  5. Pomyśl o dniu dzisiejszym i o tym, co dobrego i ważnego możesz zrobić i pozwól, aby światło nadświadomości i twoja wewnętrzna mądrość prowadziły cię ku temu co pozytywne, dobre.
  6. Kiedy będziesz gotowy/a, otwórz oczy i podziękuj słońcu za jego energię.