Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja "Deszcz pieniędzy"

medytującaPo zaznajomieniu się z lekturą polecanej przeze mnie książki J. Murphiego i przekonaniu się, że pozytywne zmiany jakie mogą zaistnieć w naszym życiu zależą tylko i wyłącznie od nas samych, można wypróbować praktyczne działanie medytacji połączonej  z wizualizacją. Istnieją setki medytacji i nieraz trudno jest wybrać wśród nich tę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Dzisiaj zdecydowałam się zaproponować odwiedzającym moją stronę internetową medytację stosowaną w Feng Shui, wschodniej metodzie aranżacji przestrzeni w taki sposób, aby pracowała na naszą korzyśc i wpływała na osoby które w niej przebywają.  Niektórzy nazywają Feng Shui psychologą przestrzeni mającą na celu uzyskanie tego co wcześniej założyliśmy , a może być tym poprawa relacji małżeńskich, praca, powodzenie w prowadzeniu własnego biznesu , poprawa finansów.

Feng Shui to oczywiście nie magiczne panaceum na wszystko, ale zastosowanie jej zasad może tylko poprawić nasze życie.  Nie jest to równiez tylko sztuka aranżacji przestrzeni, ale obejmuje równiez bardzo skuteczne medytacje. Jedną z nich pragnę dziś zaproponować. Jest to medytacja nazywana przez mistrzów Feng Shui “Deszcz pieniędzy”. Jest niezwykle łatwa i przyjemna.

Przed rozpoczęciem każdej medytacji Feng Shui zaleca się przeprowadzenie medytacji „Wyciszenie serca”.

 1. Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem, na krześle lub podłodze (na podłodze skrzyżuj nogi). Oprzyj dłonie na udach, lub złóż je w mudrę Wyciszenia Serca: dłonie otwarte ku górze, dłoń lewa na prawej, kciuki dotykają się.
 2. Zamknij oczy, odpręż się biorąc kilka oddechów.
 3. Weź teraz, powoli, głęboki oddech (ustami) i wyobraź sobie, że całe twoje ciało wypełnia się błyszczącym, białym światłem. Wypełnia ono wszystkie komórki twego ciała, pochłaniając wszelkie choroby, napięcie, zmęczenie i negatywność.
 4. Wypuść powietrze ośmioma krótkimi wydechami i zakończ 9-ym, długim, opróżniając całkowicie płuca.
 5. Powtórz to ćwiczenie (wdech-wydech) jeszcze 8 razy.
 6. Wyobrażaj sobie, że wydychane powietrze to obłok, który robi się coraz bardziej czystszy i przy 9-ym oddechu jest jasny i czysty a twoje ciało wolne od negatywności.
 7. Kiedy skończysz, pozostań przez chwilę w ciszy i zwróć uwagę na zmiany, jakie w tobie zaszły.

Teraz możesz przystąpić do właściwej medytacji. miseczki z monetami

Medytacja  „Deszcz  Pieniędzy”

 1. Stań z dłońmi ułożonymi wzdłuż tułowia i otwartymi ku górze.
 2. Wyobraź sobie, że wokół ciebie i na ciebie spada deszcz monet jednogroszowych. Jest to magiczny deszcz, który spada na ciebie bez czynienia ci krzywdy, łagodnie. Te grosze, to dar nieba i przejaw boskiej miłości, która na ciebie spływa.
 3. Kiedy grosze zaczną spadać i tworzyć wokół ciebie kopczyk, wyobraź sobie, że ich wartość jest coraz większa. Ujrzyj to wyraźnie.
 4. Teraz wyobraź sobie, że zaczynają spadać na ciebie banknoty, o coraz wyższych nominałach. Pieniądze mogą spadać z taką szybkością, jakiej pragniesz, zawsze jednak powinienneś wyrażnie widzieć ich nominał, nim przejdziesz do większego. Te pieniądze to dar dla ciebie. Twoje kłopoty skończyły się.
 5. Teraz wyobraź sobie, że spadają również na ciebie czeki bankowe, z twoim imieniem i nazwiskiem, suma na jaka opiewają. Wiedz, że nie musisz nic robić, ażeby zasłużyć na tą obfitość.
 6. Możesz również  ujrzeć co robisz z tymi pieniędzmi, na co je wydajesz (kupno mieszkania, samochodu, wycieczka, pomoc potrzebującym). Wydaj je mentalnie na to, co jest dla ciebie teraz najważniejszą potrzebą.
 7. Wizualizuj to tak długo, aż nie poczujesz się szczęśliwy.
 8. Kiedy będziesz gotowy, złóź dłonie na sercu i powiedz: „Dziękuję!”, 3 razy

Możesz powtarzać tę wizualizację tyle razy ile zechcesz. Zalecam powtarzanie jej przynajmniej raz dziennie, przez 9 dni.