Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Kąpiele oczyszczające i lazuryt

 

 

Bardzo często mamy wrażenie, że nic się nam nie układa, że otacza nas dziwna energia nie pozwalająca na „rozwinięcie skrzydeł”. W domu atmosfera jest napięta, psują się jak na zamówienie sprzęty domowego użytku, etc. Sytuacja w pracy też jest nie najlepsza. Sytuacja finansowa jest niestabilna. Jest to moment, kiedy należy zająć się poprawą sytuacji. 

Pomocne są w tym tzw. kąpiele oczyszczające. Korzystałam z nich nie raz i moi bliscy też. Często polecałam je osobom zwracającym się do mnie o pomoc. Rezultaty były zadowalające.  Dlatego też polecam je w tym nowym materiale. 

 1. Wykąpać się jak zwykle.
 2. Spłukać całe ciało obficie wodą.
 3. Wylać na siebie, od szyi w dół, przygotowana wodę rytualną.
 4. Otrząsnąć się „jak piesek” zrzucając „brud” energetyczny.
 5. Osuszyć się, spłukać dobrze wannę. Umyć naczynie.

Oddalenie złych energii i klątw

Przez parę minut gotować skórki z 2 cytryn i łyżkę ruty. Po przecedzeniu dodać chłodnej wody, 7, 14 lub 21 kropli olejku cytrynowego i jedną łyżeczkę białego octu.

Usuwanie wszelkich ograniczeń

W 1 litrze wody zagotować przez kilka minut po łyżeczce ruty, rozmarynu i pokruszonych liści laurowych. Po przecedzeniu dodać litr chłodnej  wody, łyżeczkę miodu, 7, 14 lub 21 kropli olejku sandałowego.

Uzyskanie harmonii fizycznej i duchowej

Zagotować w litrze wody po łyżeczce rozmarynu, goździków i dwa listki wiązu. Po przecedzeniu dodać 7, 14 lub 21 kropli olejku kadzidłowego i jedną łyżkę oliwy z oliwek.

Znalezienie pracy

Zagotować „włosy” z kolby kukurydzy z jedną garścią nasion lnu lub sezamu i płatkami czerwonego kwiatu. Po przecedzeniu dodać 7, 14 lub 21 kropli olejku sosnowego, z mirry i jedną łyżeczka miodu.

Przyciąganie pieniędzy

Zagotować w 0,5 l wody skórkę z pomarańczy, łyżkę anyżu i trzy listki laurowe. Po przecedzeniu dodać 0,5 l wody mineralnej nie gazowanej i 7, 14 lub 21 kropli olejku piżmowego.

LAPIS  LAZULI  lub LAZURYT

Jest dowiedzione, że kamienie szlachetne posiadają niezwykłą moc i energię. 

Lazuryt to nieprzejrzysty kamień o niebieskiej barwie, czasami w białe paski lub plamki, występujący w Afganistanie, Chile, Rosji, Birmie, Iranie, Włoszech, Chinach, USA.

Najstarsze kultury uznawały go za kamień bogów, za święty kamień. Ozdabiano nim w Ur i Sumerze grobowce królów, a w Egipcie wyrabiano z niego skarabeusze, które albo noszono jako amulet ochronny, albo wkładano do grobów, co miało pomóc duszom w podróży do Krainy Zmarłych.

Istnieje wiele przekazów mówiących o tym, że na tablicach z lazurytu zostało spisane na Górze Synaj Dziesięć Przykazań. W starożytnym Egipcie był on poświęcony bogini Izydzie, w Rzymie bogini Wenus, a w średniowieczu był uważany za kamień Matki Boskiej.

Lazuryt uważany jest za kamień kosmiczny, ponieważ wzmacnia nasze postrzeganie pozazmysłowe i pomaga zrozumieć nieskończoność tego, co dzieje się wokół nas. Wspiera psychikę, dodaje odwagi, stymuluje intuicję. Pomaga zrozumieć sens życia. Jest to kamień, który napełnia odwagą i wiarą we własne siły oraz daje poczucie bezpieczeństwa. Noszony jako ozdoba zapewnia pogodę ducha, usuwa melancholię.

Lazuryt posiada też wiele właściwości zdrowotnych. Wśród nich można wymienić, że ma zastosowanie w leczeniu chorób krążenia, w stanach zapalnych oczu przemywa się je wywarem z  tego kamienia. Pomocny jest w chorobie reumatycznej, w chorobach gardła (tarczyca, przełyk, krtań, drogi oddechowe). Wielu terapeutów pracujących z minerałami używa go przy leczeniu raka krtani. 

Lazuryt wzmacnia system limfatyczny, grasicę, przysadkę. Jego wywar wzmacnia porost włosów. Lazuryt oprawiony w złoto i noszony jako obrączka używany jest w leczeniu stwardnienia rozsianego i nadciśnienia. W przypadku stwardnienia rozsianego zaleca się masowanie nim miejsc, w których traci się czucie. Noszony bezpośrednio na tarczycy hamuje procesy łysienia i wzmacnia układ kostny.

Znane jest również działanie antystresowe lazurytu: problemy z depresją, zaburzenia autystyczne.

Uważa się, że lazuryt jest bardzo skutecznym środkiem na brodawki i kurzajki.  W ubywającej fazie księżyca należy pocierać nim przez trzy dni, trzy razy dziennie chore miejsca. Ci, którzy zastosowali to zalecenie twierdzą, że te narośle znikają na zawsze i bez śladu.

W magii, stosowany bywa w rytuałach miłosnych, płodności, początków, finansowych mających na celu wzrost stanu posiadania. Używa się go również w rytuałach ochronnych, ponieważ w życiu codziennym ważne jest zapewnienie sobie ochrony przed złem i negatywnymi energiami i umiejętność pozbywania się złych energii i problemów.

Rytuał, który proponuję będzie chronić przed chorobami, wszelkim złem, będzie pomagać w osiągnięciu celów. Polega na przygotowaniu magicznej sakiewki, swoistego amuletu - talizmanu i jest łatwy w przygotowaniu Można ją zrobić dla siebie i dla bliskich.

 1. Na miejscu przygotowanym do rytuału należy zapalić białą świecę i kadzidełko kokosowe lub z mirry. Można użyć do rytuału czarną świecę, bo kolor czarny jest tym, który  pochłania, unicestwia wszelką negatywność. Nie ma absolutnie nic wspólnego z czarną magią.
 2. Do ceramicznej miseczki wrzucić 7 suchych owoców jałowca, 7 kawałków cynamonu, 7 ziarenek ziela angielskiego, 7 kawałeczków suszonego imbiru, 7 ziaren kminku, siedem kawałeczków gałki muszkatołowej, 7 kawałeczków suszonej skórki cytryny, 7 listków laurowych, siedem goździków, szczyptę szafranu.
 3. Wszystkie składniki wymieszać prawą ręką, naładowując je jednocześnie naszymi pozytywnymi myślami i dobrą energią, myśląc o  osobie, dla której rytuał przeprowadzamy, widząc ją ja szczęśliwą, zdrową… (lub samego siebie)
 4. Teraz należy przesypać te zioła do zielonej lub czerwonej sakiewki uszytej z naturalnego materiału. Włożyć do niej kawałek lazurytu i kapnąć na wszystko siedem kropli wosku ze świecy.
 5. Szczelnie zawiązać sakiewkę zielonym sznureczkiem.
 6. Świeca ma dopalić się do końca i dopóki pali się, sakiewka powinna leżeć obok niej.

Potem tak przygotowany amulet – talizman należy nosić przy sobie i w chwilach kiedy czujemy, że potrzebujemy pozytywnej energii możemy go dotykać czując jak napełnia nas mocą.

Mam nadzieję, że w razie potrzeby kąpiele i lazuryt okaża się pomocne.

Images by: VirgoStudio from PixabayAndrea from PixabayNika Akin from PixabayResi Innocent from Pixabay