Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja Buddy

Feng Shui, jak i cała wiedza ezoteryczna, przypomina nam o tym, że przyszliśmy na ten świat nie tylko, aby otrzymywać, lecz również aby dawać i dzielić się tym, co posiadamy. Kiedy obdarowywujemy kogoś bezinteresownie, budzimy do życia nasze nieograniczone niczym wewnętrzne bogactwo, a to pozwala na pojawienie się w naszym życiu nowych możliwości, we wszystkich jego sferach.
Możliwe, że na skutek negatywnych doświadczeń zamknęliśmy się w sobie, staliśmy się nieufni, skoncentrowani tylko na sobie. Taka postawa jednak powoduje, że odłączamy się od naturalnego strumienia naszej energii i oddalamy od prawdziwego bogactwa istniejącego w naszym wnętrzu. Oczywiście, problemy finansowe pogłębiają i zaostrzają ten stan blokady energetycznej.
Jedynym wyjściem z tej sytuacji i skończeniem cyklu negatywnych doświadczeń jest wewnętrzna transformacja i obudzenie w sobie poczucia obfitości. W Feng Shui istnieje metoda umożliwiająca tę transformację, nazwana Medytacją Buddy. Codzienne jej praktykowanie jest wspaniałym antidotum również na stres, choroby i zmartwienia.

Aby uzyskać optymalne i zadawalające efekty należy ją przeprowadzać przez minimum 9 dni. Jeżeli znajdujemy się w skrajnie stresowej sytuacji należy cykl medytacyjny poszerzyć do 26 dni. Na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać. Odczujemy je my, nasze finanse, samopoczucie i nasze otoczenie.
Trzeba tylko być wytrwałym i nie zniechęcać sie. Wystarczy 20 minut dziennie, aby nasze życie wypełniło się harmonią, ciepłem i dobrobytem, w szerokim tego słowa znaczeniu.

 1. Usiądź wygodnie, zamknij oczy, oddychaj głęboko i miarowo. Przy wdechu, skoncentruj się na czakrze sakralnej a potem skieruj strumień powietrza do stóp, do podłogi i ziemi.
 2. Oddychając nadal głęboko wyobraź sobie, że unosisz się w przestrzeni siedząc na wielkim, różowym kwiecie lotosu, otoczony setkami jego płatków. Odczuwasz spokój, pewność siebie, bezpieczeństwo.
 3. Następnie wyobraź sobie, że otaczają cię, aż do nieskończoności, niezliczone ilości Świętych postaci, Buddów. Czujesz ich obecność. Teraz ujrzyj, jak płyną od nich do ciebie strumienie światła, ich świetlana energia, która wypełnia każdą komórkę twego ciała.
 4. Kiedy poczujesz się totalnie wypełniony tą niebiańską energią, wyobraź sobie jasne światło wypełniające twą czakrę serca i znajdujący się w nim maleńki kwiat lotosu. Pod wpływem światła zaczyna sie on powoli otwierać. Widzisz tysiące otwierających się płatków, wśród których pojawia się malutka figurka Buddy. Jest to energia twojego prawdziwego Ja.
 5. Mały Budda emanuje własnym światłem, wypełniając nim powoli całą swoją postać, która zaczyna rosnąć aż do momentu wypełnienia sobą całego twojego ciała. Teraz, ciało Buddy i twoje są jednością. Twoje ręce, to ręce Buddy, twoje oczy, to oczy Buddy. Poczuj to i wypełniające cię cudowne światło.
 6. To światło emanuje teraz z ciebie na cały Wszechświat. Poślij je do otaczających cię świętych postaci. Poczuj, że przyjmują je i ponownie kierują do ciebie.
 7. Poślij je teraz do wszystkich mistrzów duchowych, z którymi miałeś styczność. Ujrzyj jak przyjmują twoje światlo i następnie przesyłają ci swoje.
 8. Poślij je teraz do wszystkich swoich bliskich i przyjaciół. Ujrzyj jak przyjmują je i następnie przesyłają ci swoje światło.
 9. Poślij je teraz do wszystkich dzieci, którym kiedykolwiek pomogłeś, do wszystkich, którym pomagasz i do wszystkich dzieci na świecie potrzebujących światła. Ujrzyj jak je przyjmują i przesyłają ci swoje.
 10. Poślij teraz swoje światło do jakiejkolwiek osoby, z którą jesteś w kontakcie i która potrzebuje energii i światła. Poczuj jak potem wraca ona do ciebie.
 11. Ujrzyj teraz jak stoisz na progu swojego domu i jak wypełniasz go swoim światłem. Potem ujrzyj jak to światło emanuje do ciebie z każdego zakątka domu.
 12. Powtórz to z miejscem swojej pracy.
 13. Teraz pomyśl o tym, czego naprawdę pragniesz i potrzebujesz. Wypowiedz to cichutko i ujrzyj jak twoje pragnienie otacza jasne światło, jak ono realizuje się, jak staje się rzeczywistością w taki sposób, w jaki sobie tego życzysz.

Zakończ medytację swoją ulubioną modlitwą i poczuj obecność Świetlanej postaci w twoim sercu.