Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Magia Smoka – magia sukcesu

figurka smoka

 

Od niepamiętnych czasów Smok, uważany za symbol siły i odwagi, przyciąga pozytywną energię i sukces w każdej dziedzinie życia. Przypisuje się mu nadprzyrodzoną siłę i w Feng Shui uważany jest za jeden z najbardziej pozytywnych symboli. W Chinach, uważa się, że jest on istotą boską, łączącą w sobie energię Nieba i Ziemi, przedstawiającą to, co pozytywne i silne. Jego wizerunki można znaleźć praktycznie wszędzie. Ozdabiają one nawet salę tronową w Zakazanym Mieście w Chinach.

Aktywizacja jego kosmicznej energii w domu może być przeprowadzona na wiele sposobów. Jego obecność w domu jest obietnicą lepszego życia, obfitości i radości. Sposoby wprowadzające energię smoka które proponuję, pochodzą z Hong Kongu i są zalecane przez Dragon Seed Group, której patronuje Lillian Too, uważana za jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie.

W domu można ustawiać figury smoka, ale przestrzegając ściśle określonych zasad, dotyczących miejsc jego usytuowania, ponieważ jego oczy potrzebują otwartej przestrzeni i istnieje cała seria zakazów, dotyczących m.in. jego wielkości. Figurki smoka mogą być wykonane z porcelany, kamienia, drewna, metalu, lub można też użyć przedstawiających go rycin /rysunków, obrazów/.

Oczy smoka powinny być otwarte, duże i błyszczące. Jeżeli takie nie są, należy je symbolicznie „otworzyć”, malując mu oczy np. błyszczącą farbką. Dobrze jest, jeżeli w swojej otwartej paszczy trzyma perłę /może być syntetyczna/, ponieważ symbolizuje ona spełnione marzenia. Nie zawsze można kupić smoka z perełką. Ja po prostu „włożyłam” mu w paszczę perełkę z mojego kolczyka.

Smok powinien patrzeć na Wschód, a jego wizerunek powinien przedstawiać smoka silnego, pełnego wigoru i dobrze „odżywionego”. Również powinien „patrzeć” w stronę wody, ponieważ energia wody powoduje przebudzenie jego pozytywnej energii.

Jeżeli w domu jest akwarium, to właśnie obok niego ustawia się smoka. Jeżeli w pobliżu jest ocean, morze, rzeka, basen, jezioro, to właśnie w tym kierunku powinien patrzeć, aby przyciągać do domu obfitość i szczęście. Jeżeli natomiast nie mamy w pobliżu elementu wody, można go ustawić w kuchni, w pobliżu zlewozmywaka, który w Feng Shui jest symbolem czystego strumienia bieżącej wody.

A teraz zalecenia dotyczące tego, gdzie nie powinien znajdować się smok.

  1. Nigdy nie powinno się go stawiać w łazience, pomimo tego, że tam również jest woda. Usytuowanie go w tym miejscu spowodowałoby odpływ zdrowia, szczęścia i pieniędzy. Nawet wtedy, kiedy jest on ustawiony np. w pokoju i patrzy w stronę morza, ale na linii tego kierunku znajduje się łazienka, będzie to powodować brak stabilizacji finansowej, odpływ gotówki i szeroko rozumianego szczęścia.
  2. Nigdy nie powinien znajdować się w sektorze południowym. Jest to sektor elementu Ognia, który powodowałby spalanie jego energii. Dlatego też nie powinien stać nad kominkiem, nad kaloryferami, lub innym źródłem ciepła.
  3. Nie powinno się nigdy kupować dywanów i chodników z wizerunkami smoków. Chodzenie po nich, byłoby deptaniem symbolu przyciągającego dobrobyt i sukces. Natomiast dywany ze wzorami kwiatów i roślin są bardzo wskazane, ponieważ chodzenie po nich przyciąga szczęście.
  4. Nigdy nie stawiać figurki smoka w sypialni, ponieważ jego energia Yang silna i dominująca, mogłaby spowodować poważne problemy w małżeństwie.

I na koniec, należy pamiętać o tym, aby w momencie ustawienia figurki smoka zapalić przed nim kadzidełko. Zapach obojętny, ale polecam sandał, mirrę lub aloes.