Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Drzewko szczęścia

monety

 

Stara chińska legenda mówi o drzewie, z którego gałązek zwisały złote monety, a kiedy się nimi potrząsało lub poruszał nimi wiatr, spadały one na ziemię jak złoty deszcz. Dało to początek tak popularnemu dziś drzewku szczęścia, które w Feng Shui, jako remedium dobrobytu, ozdabia się złotymi monetami. Mistrzowie Feng Shui zawsze polecają wprowadzenie do domu tego remedium.

Takie drzewko można przygotować sobie samemu. Wystarczy kupić drzewko z kamieni szlachetnych – a wybór jest duży – lub półszlachetnych  (cytryn, ametyst, akwamaryn, etc.) i zawiesić na nim dużą ilość monet. Mogą to być monety jedno lub pięcio groszowe, lub chińskie monety z kwadratowymi otworkami w środku. Powinny one zwisać z drzewka na złotych lub czerwonych sznureczkach lub nitkach. Pomiędzy jego gałązkami można też postawić figurkę małego smoka, a u jego stóp trzy czerwone małe lampiony, które również można wykonać samemu z czerwonej bibułki. Im więcej serca włożymy w przygotowanie drzewka, tym więcej zbierzemy z niego ”owoców“.
Tak przygotowane drzewko będzie przyciągać dobrobyt i wspaniałą energię do całego domu i jego mieszkańców, tym bardziej, jeżeli ustawi je się w sektorze bogactwa, tzn. w północno-zachodniej części pokoju dziennego.
Ponieważ  drzewko szczęścia zrobione jest z kamieni szlachetnych, należy pamiętać o jego regularnym oczyszczaniu. Można stosować w tym celu oczyszczanie poprzez Reiki, obmywanie drzewka pod bieżącą zimną wodą, opłukiwanie go wodą z solą, okadzanie dymem kadzidełka z mirry lub sandałowego. Każdy sposób jest dobry. Wybór należy do nas. Kamienie szlachetne mają zdolność przyciągania i przekazywania pozytywnej energii, ale tylko wtedy, kiedy są regularnie oczyszczane.
Gorąco polecam ustawienie w domu takiego drzewka, nawet małego, a szybko odczuje się jego pozytywny wpływ na życie domowników i domu. Tak, domu, ponieważ każdy dom ma swoją duszę, a kiedy ona choruje, jego mieszkańcy też borykają się z różnymi problemami.

Szpady Monet

Są również uważane za cenne remedia Feng Shui, ponieważ ochraniają przed tzw. shar chi, bardzo negatywną i destruktywną energią znaną w Chinach pod nazwą Phi Hsien Chien. Były one używane już setki lat temu jako potężne remedia przeciw złej sytuacji w domu, spowodowanej niepowodzeniami finansowymi.

Problemy finansowe mogą, jak wiadomo, wywoływać kryzys i kłopoty w wielu pozostałych dziedzinach życia: zdrowie, związki, relacje z bliskimi. Dlatego Feng Shui zaleca zawieszenie szpad monet w tych sektorach domu, które ucierpiały lub cierpią na skutek złej sytuacji finansowej. Lokowanie szpad jest najbardziej zalecane w sektorach finansów i pomocnych ludzi, ale tylko wtedy, kiedy jakiekolwiek problemy w domu spowodowane są niepowodzeniami w prowadzonej przez nas działalności.
Aby uleczyć tę sytuację, można zawiesić szpady monet również w miejscu gdzie prowadzimy działalność, na ścianie północno-zachodniej lub zachodniej i zawsze za swoimi plecami, nigdy przed sobą. Będą one wspomagać naszą działalność i ochraniać przed nieprzyjaznymi nam ludźmi.  Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie możemy zawiesić tego remedium w miejscu naszej pracy, wystarczy zrobić to w domu.