Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Praktyczne rady

lustro

 

 

 

Dzisiaj w kąciku Feng Shui kilka praktycznych rad dotyczących urządzania wnętrz naszych mieszkań lub miejsca pracy oraz użycia szczęśliwych symboli, przedmiotów i kolorów tak, by wykorzystać pozytywną energię środowiska. Te rady mogą pomóc zmienić nasze życie, pamiętajmy jednak zawsze o tym, żeby nie przesadzać z wprowadzaniem zmian, bo skutek może być zupełnie odwrotny.

dzwonki

 

1. Bardzo popularne są tzw. dzwonki szczęścia. Aby mogły spełnić swoje zadanie, należy umieszczać je w północno-zachodniej stronie mieszkania, lub konkretnego pomieszczenia. Jeżeli taki dzwonek ma 6 prętów, będzie przyciągać mądrych ludzi i osoby wpływowe, oraz wspomagać głowę rodziny.

2. Tradycyjnym bibelotem jest trzynożna żabka. Powinno się ją ustawiać w pobliżu drzwi wejściowych, zwróconą twarzą do wewnątrz, tak jakby w tym momencie przekroczyła próg domu. Nigdy nie powinna stać zwrócona przodem do drzwi.

3. Bardzo ważny w Feng Shui jest element wody, ale płynącej, dlatego w wielu domach można zobaczyć małe fontanny pokojowe, lub większe stojące w ogrodzie. Przyciągają one duże bogactwo, ale tylko jeżeli stoją w północnej lub południowo-wschodniej  stronie mieszkania, pokoju lub ogrodu.

4. Kwiaty świeżo ścięte wnoszą do pomieszczeń bardzo cenną energię Yang. Należy natomiast natychmiast wyrzucić je, kiedy zwiędły. Świeże kwiaty można zastępować sztucznymi, ale nigdy zasuszonymi, gdyż przekazują one negatywną, martwą energię i zmniejszają wszelkie szanse na sukces.

5. Lustra, szczególnie duże, usuwają zużytą energię nagromadzoną w pomieszczeniach ciasnych, lub w których znajduje się nadmiar sprzętów. Są szczególnie pomocne w małych i ciasnych przedpokojach i korytarzach.  Lustro stwarza iluzję większej przestrzeni. Nie wieszaj go jednak nigdy naprzeciw drzwi wejściowych, ponieważ nie powinny się one w nich odbijać, bo w ten sposób szczęście opuści przez nie twój dom.

kot w torbie

6. Domowe zwierzęta (psy, koty, rybki)  przyciągają do domu bardzo dobre Feng Shui. Ich ruchliwość przeciwdziała gromadzącej się w pustych wnętrzach negatywnej energii Yin. Wiadomo, że według Feng Shui, ryby przynoszą szczęście. Jeżeli jest to możliwe, ustaw w domu w północnej stronie pokoju akwarium z gupikami i nie będzie trzeba długo czekać na pozytywne zmiany w życiu zawodowym.

7. Drzwi wejściowe są uważane za „usta” domu i ich Feng Shui wpływa na wszystko, co się w domu dzieje, dlatego bardzo ważne jest, żeby nigdy nie znajdowały się naprzeciw toalety, schodów, lustra, kolumny lub rogu oraz pod toaletą na wyższej kondygnacji (jeżeli dom ma więcej pięter).

8. Jeżeli jesteś samotny/a i chcesz to zmienić, powinieneś/aś ożywić południowo-zachodni róg twojego mieszkania. W tym celu postaw tam stojącą lampę o wysokości 150 cm aby mogła wykorzystać w tym miejscu energię ziemi. Zapalaj tę lampę (oczywiście wieczorami) tak długo, aż nie spełni się twój cel.

figurki kaczek9. Łóżko w  sypialni nigdy nie powinno stać tak, aby odbijało się w lustrze, ponieważ wg. Feng Shui symbolizuje to obecność kogoś trzeciego. Nie należy również spać pod widoczną belką stropową, ponieważ powoduje to bezsenność. Takie belki można ukryć pod obniżonym stropem, albo powiesić koło nich dwa pręty bambusowe umocowane za pomocą czerwonego sznura.

Ażeby zapewnić sobie szczęście w miłości i związku partnerskim, można umieścić w południowo-zachodnim rogu sypialni obrazek przedstawiający parę kaczek pekińskich, albo ustawić ich figurki na stoliku nocnym. Kaczki symbolizują szczęście i wierność. Jeżeli są trudności ze zdobyciem figurek kaczek, można je zastąpić elementami w kształcie serca.

Za miesiąc następne rady, które nie są trudne w zastosowaniu, a tak wiele mogą zmienić w naszym życiu.