Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja powodzenia i szczęścia

fontanna

 

 

 

Mamy wiele marzeń. Dotyczą one naszych spraw prywatnych, związków, pracy, studiów, etc. Wydaje nam się, że jeżeli zdołamy spełnić nasze marzenie, będziemy szczęśliwi, niczego już nam nie będzie potrzeba do szczęścia. Ale, czy nasze marzenie jest rzeczywiście tym, czego potrzebujemy i pragniemy, czy też jest ono tylko kaprysem, mającym zaspokoić nasze ego? Medytacja, którą tym razem proponuję, pomoże nam w tym, pomoże poznać, czy nasze marzenie jest prawdziwe i dobre dla nas, dla naszych bliskich.

 1. Przyjmij wygodną pozycję i wycisz się. Oddychaj spokojnie, wyobrażając sobie jak wypełnia cię jasne, złote światło, które uwalnia cię od napięcia i niepokoju.
 2. Poproś twojego Anioła Stróża o opiekę i prowadzenie podczas tej medytacji.
 3. Znajdujesz się teraz w kuli jasnego światła, która przenosi cię do krainy szczęścia. Wyobraź sobie ją jako piękne miejsce, w którym jest dużo zieleni, kwiatów, błękitne niebo.
 4. I oto znalazłeś się na pięknej zielonej polanie, pośrodku której jest lustro prawdziwych życzeń i fontanna, tryskająca czystą, krystaliczną wodą.
 5. Ta woda spełnia życzenia, a lustro ukazuje czy twoje marzenie jest prawdziwe.
 6. Wypowiedz twoje życzenie i spójrz w lustro. Co widzisz? Czy widzisz je jako spełnione? Jak się czujesz posiadając już to, o czym marzysz? Jakie odczucia ci towarzyszą?
 7. Jeżeli czujesz się radośnie, lekko to znaczy, że twoje życzenie jest prawdziwe. Jeżeli ogarnia cię uczucie zwątpienia, nie odczuwasz radości, lub taflę lustra  otacza mrok, to oznacza, że nie jest to twoje prawdziwe marzenie. Nie jest to tym, czego naprawdę potrzebujesz. W tym przypadku poproś twojego Anioła Stróża, aby ukazał ci to, co na pewno przyniesie ci radość. Poczekaj cierpliwie, spokojnie i z ufnością, aż w lustrze ukaże ci się inny wariant twojego marzenia.
 8. Kiedy znajdziesz twoje prawdziwe marzenie, napisz je palcem na wodzie fontanny i ujrzyj, jak wystrzeliwuje je w górę, do miejsca w którym zostanie spełnione.
 9. Obmyj twarz w wodzie fontanny, poczuj na sobie powiew wiatru powodzenia i ujrzyj, jak spływa na ciebie złoty deszcz błogosławieństwa.
 10. Poczuj jak wypełnia cię radość, uczucie szczęścia i powodzenia.
 11. Podziękuj swemu Aniołowi Stróżowi za prowadzenie i opiekę i zakończ medytację.