Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Medytacja śmiechu

śmiech to zdrowie

 

 

Przysłowia są mądrością narodu i szczególnie jedno z nich zasługuje na naszą uwagę. Chodzi mianowicie o przysłowie: Śmiech to zdrowie. Obecnie wiele terapii naturalnych poleca tzw. terapię śmiechem. I nic w tym dziwnego, ponieważ przy pomocy śmiechu tworzymy wokół siebie pole pozytywnej energii. Tam gdzie jest śmiech i radość nie ma miejsca na negatywne, toksyczne energie. Zostają one po prostu wyśmiane z naszej aury. Kiedy się śmiejemy, powstają w nas pozytywne uczucia, wpływające na wydzielanie hormonów szczęścia i długowieczności, a te z kolei posiadają moc usuwania z naszego organizmu toksyn powstałych na skutek negatywnego myślenia.

Proponowana dzisiaj przeze mnie medytacja na pewno wielu z Was przywróci radość życia, pozwoli spojrzeć pozytywniej na otaczający świat i napełni pozytywną energią ciało, umysł i duszę.

  1. Usiądź wygodnie w cichym, spokojnym miejscu. Zamknij oczy. Skup się na swoim oddechu i oddychaj spokojnie, naturalnie.
  2. Każdy oddech wypełnia cię spokojem, rozluźniasz się coraz bardziej.
  3. Wyobraź sobie, że w twoim brzuchu znajduje się kula śmiechu, która wibruje i drży.
  4. Przypomnij sobie jakieś śmieszne wydarzenie i zacznij się śmiać wyobrażając sobie, że śmieje się całe twoje ciało, że przez twoje ciało przepływają złote fale śmiechu, które obmywają je z negatywnych energii i toksyn. Twoje ciało skąpane w śmiechu i radości młodnieje i zdrowieje.
  5. A teraz wyobraź sobie, że z kuli śmiechu wypływają inne, że otaczają cię złotym kręgiem i zaczynają wirować, otaczając cię spiralą złotego światła. To światło oczyszcza cię ze wszelkich toksyn, uwalnia od złych związków, negatywnych myśli i chorób, od negatywnej karmy.
  6. Otacza cię teraz pole jasnej i czystej energii. Wyobraź sobie, że śmiejesz się, a ten śmiech uzdrawia twoje życie.
  7. Wypełnia cię energia śmiechu. Czujesz się lekko, radośnie. Kiedy będziesz gotowy, otwórz oczy i powróć do rzeczywistości.