Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Róg obfitości

nasiona

 

Jest on symbolem nieograniczonego bogactwa. W mitologii wspomina się o rogu obfitości jako magicznym atrybucie Plutona. Przedstawia on zdolnośc pomnażania wszystkiego i zgodnie z legendą, róg obfitości obdarza bogactwem i nigdy się nie wyczerpuje.

Przygotowanie własnego rogu obfitości może zapewnić nam powodzenie w różnych sferach naszego życia.  Jest to rytuał łatwy. Często polecam go osobom, które proszą o radę w sprawach finansowych, poszukują miłości, etc. 

  1. Trzeba znaleźć róg , który następnie będzie napełniony różnymi składnikami w zależności od jego celu. 
  2. Róg może być wykonany z wikliny, szklany, ceramiczny, nigdy plastykowy.  Ważne jest, żeby materiał z którego jest zrobiony miał jego kształt i był z naturalnego tworzywa.
  3. Przed jego napełnieniem należy oczyścić go w dymie kadzidełka. Jego  zapach jest dowolny, taki jaki lubicie. Ja używam kadzidełka lawendowego, lub odpowiednich kadzidełek.
  4. Teraz, w zależności w jakim celu przygotowujemy nasz róg         obfitości ,należy go odpowiednio napełnić. Oczywiście napełniamy go tak, aby nic się z niego nie wysypało.

Praca i zapewnienie pożywienia: ryż, owoce, fasola, ziarna zbóż.

Bogactwo i finanse: banknoty, monety, biżuteria.

Miłość: płatki kwiatów, serduszka, zdjęcia, laski cynamonu, cukierki.

Zdrowie i energia: różne zioła.

  1. Można przygotować kilka rogów i rozmieścić je w różnych miejscach mieszkania. Mogą one służyć jako ozdoba.
  2. Zawartość rogu powinna być odnawiana. Powinien być zawsze czysty, świeży i w dobrym stanie. To pomaga w stałym krążeniu pozytywnej energii dobrobytu.

Tak przygotowany róg obfitości jest zarazem amuletem i talizmanem. Wiele osób nosi go również  jako wisiorek w celu zapewnienia sobie dobrobytu, powodzenia i dobrej passy.