Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

HO OPONOPONO

METODA DUCHOWEGO OCZYSZCZANIA I USUWANIA PROBLEMÓW

okładka

 Obecnie, w okresie szalejącej pandemii spowodowanej przez Covid - 19 trudno jest odnaleźć się w chaosie domniemań na temat jej pojawienia się, na temat tego czy rzeczywiście istnieje, czy jest tylko niebezpieczną odmianą grypy na którą co roku umierają setki tysięcy ludzi. Naukowcy – lekarze podliczyli, że jest ich o wiele więcej niż wynosi umieralność na Covid – 19. Do tego należy dodać, że nie uwzględnia się w statystykach umieralności i zachorowalności chorób takich jak zawały, nowotwory, udary, cukrzyca, etc. Nie ma ich w statystykach, jest tylko i wyłącznie Covid – 19. Rośnie panika, zamykają wszystko co się da zamknąć, łącznie z nami, upada gospodarka, morale, nadzieja. Rośnie za to panika i beznadzieja i wyłącznym ratunkiem wydaje się wszystkim, że jest szczepionka. 

Coraz to inne laboratoria ogłaszają, że już, już ją mamy, że są w 92% skuteczne. Przeprowadza sie testy na ochotnikach, nie mówi się o przerwanych badaniach na skutek poważnych komplikacji różnego rodzaju, w tym neurologicznych i nieodwracalnych. O tym nie mówi się stwarzając nieuzasadnioną nadzieję, że szczepionka wszystko rozwiąże. Nie jestem wirusologiem, nie jestem lekarzem, ale w moim otoczeniu jest wielu lekarzy – naukowców, którzy do szczepionki podchodzą sceptycznie. Nie negują absolutnie, że pojawienie sie szczepionki przeciw Covid – 19 mogłoby uratować miliony ludzkich istnień. Ale podkreślają, że nigdy jeszcze żadna szczepionka nie pojawiła się w tak krótkim czasie. I to właśnie jest argumentem na to, że sprawa ekspresowego pojawienia się szczepionki wydaje być podyktowana interesami określonych laboratoriów farmaceutycznych, nie wskazując na znane nazwiska, które również mają w tym swój interes i udział. Praca nad jakąkolwiek szczepionką trwa od 5 do 15 lat i musi przejść obowiązkowo przez ściśle ustalone etapy, co obecnie jest pomijane. 

Laboratoria farmaceutyczne prześcigają się w zachwalaniu swojej szczepionki. Poza tym wyścigiem pozostaje laboratorium Merck&Co. Jego prezydent i zarazem główny dyrektor Kenneth Frazier w wywiadzie dla Harvard Buisness Schoo przypomniał, że szczepionką która pojawiła się najszybciej na rynku była szczepionka laboratorium Merck przeciw śwince i jej zatwierdzenie do obiegu trwało 4 lata; praca nad szczepionką przeciw ebola trwała 5 lat, praca nad szczepionką przeciw gruźlicy trwała 13 lat , przeciw rotawirusowi 15 lat i przeciw wietrznej ospie 28 lat. Dyrektor laboratorium Merck jest zdziwiony, tak samo jak setki naukowców - wirusologów, decyzją wprowadzenia na rynek szczepionki przeciw Covid – 19, bez przeprowadzenia adekwatnych badań nad jej skutecznością, efektami ubocznymi, etc. Dodał, że w przeszłości zostało wyprodukowanych wiele szczepionek, które stymulowały system odpornościowy, ale nie stanowiły jego ochrony. Na odwrót, w wielu przypadkach pomagały wirusowi w inwazji komórek i dlatego trzeba zachować ostrożność. Nie będę rozpisywać się na temat szczepionek, zostawiam to innym. Ale tylko pragnę dodać, że obecnie wykryto już cztery mutacje wirusa Covid- 19. Będą szczepionki na każdą z nich?

Wspomniałam o tym wszystkim, ponieważ niepewność i lęk przed tą chorobą powodują depresje, zniechęcenie, beznadzieję i trzeba się przed tym bronić. W poszukiwaniu nowych metod, oprócz tych z którymi pracuję na zmianę od dawna (Reiki, afirmacje, medytacje, wizualizacje, metoda Evelyn Monahan, etc) natrafiłam przypadkiem (?) na metodę ho oponopono i kurs korespondencyjny na jej temat. Te metody zaczęłam stosować natychmiast po jego ukończeniu i rezultaty przerosły moje oczekiwania. Poleciłam je moim pacjentom, znajomym i oni również mogą poświadczyć, działają. I najważniejsze jest to, że są bardzo proste.

Może o tym nie wiesz, ale woda ma ogromną moc uzdrawiania i możemy z niej korzystać aby rozwiązywać różne dręczące nas problemy. O właściwościach wody pisał w swojej pięknie ilustrowanej książce Woda – obraz życia Emoto Masaru. Dowiódł, że woda może zapisywać w swojej strukturze dźwięki, obrazy, emocje. Może odzwierciedlać nasze działania, intencje, myśli. 

O pozytywnym myśleniu, o usuwaniu negatywnych energii i wpływie pozytywnych i negatywnych myśli na nasze życie, na wszystkie jego sfery napisano setki tysięcy stron. Niby wszystko jest jasne, ale...No właśnie, chodzi o te ale i znalezienie metody, która w każdym momencie może być skuteczna. 

Jest to Ho’oponopono, metoda oczyszczania duchowego polegająca na wybaczaniu sobie i tym samym uzdrowieniu ciała duchowego, emocjonalnego i fizycznego. Pomaga rozwiązywać problemy życiowe: partnerskie, zdrowotne, finansowe i tym samym pozytywnie oddziaływać na nasze otoczenie. Ho oponopono jest częścią tajemnej wiedzy, starożytnej huny praktykowanej przez Hawajczyków. Ho’oponopono oznacza „poprawić błędy myślenia”, tzn. pozbyć się myślenia negatywnego i jego konsekwencji i zamienić je myśleniem pozytywnym. 

Ważne jest to, że każdy może ją praktykować, nie porzucając swoich przekonań ani sposobu życia. Mogą praktykować tę metodę katolicy, buddyści, protestanci, ateiści. Zgodnie z ho oponopono, do jednego celu prowadzi nie jedna, ale wiele ścieżek i dlatego wraz z jego praktyką można stosować dodatkowe metody, takie jak medytacja, reiki, etc.

Ho oponopono to proces który pomaga usunąć wszelkie toksyczne energie ukryte w naszej podświadomości i wprowadzenia w to miejsce boskiej energii światła. Najważniejsze w nim jest to, aby zrozumieć, że każda nasza myśl, dobra i zła, jest początkiem naszych problemów. że my sami tworzymy naszą rzeczywistość, jakość naszego życia, warunki w jakich mieszkamy, etc. 

Ho oponopono neutralizuje i transformuje energie o niskich wibracjach w energie o najwyższych wibracjach, które oczyszczają nas, ale nie tylko. Oczyszczają również wszystkich i wszystko co nas otacza: bliskich, zdarzenia, naszych przodków, przedmioty, miejsca. W tym procesie, najważniejsze jest bycie świadomym naszego problemu, ponieważ nasza podświadomość zna jego przyczynę, a nasza świadomość prosi o wybaczenie. 

Możemy stosować tę metodę dla siebie i dla innych do rozwiązywania problemów partnerskich, rodzinnych, finansowych, zdrowotnych, poszukiwania pracy. Możliwości jej stosowania są nieograniczone. Jest to jedna z najbardziej znanych i uznanych metod oczyszczania duchowego. Pragnę dodać, jak to robię zwykle, że posługiwanie się nią, nie oznacza absolutnie rezygnacji z korzystania z opieki lekarskiej. Jest, tak jak wiele innych metod jej dopełnieniem.

Istnieje wiele sposobów konkretnego zastosowania ho oponopono. Jedną z nich i bardzo skuteczną jest metoda szklanki wody. Oczywiście została ona wypróbowana przeze mnie i inne osoby, których nazwisk nie będę wymieniać. Dlatego, przekonana o jej skuteczności, postanowiłam przybliżyć ją szerszemu kręgowi osób, które tak jak i ja, borykają się z problemami dnia codziennego. Dzisiejsza rzeczywistość niestety wielu osobom “podcina skrzydła”, powoduje depresje, pesymizm, obawę o jutro, a ho oponopono może nam przywrócić radość i nadzieję.

szklanka
Photo by Davide Guglielmo from FreeImages

Rytuał szklanki wody

  1. Weź szklankę bez żadnych ozdób i napełnij ją w ¾ zwykłą wodą.
  2. Postaw ją w spokojnym miejscu w domu lub pracy i po prostu zmieniaj ją rano i wieczorem. To pomoże oczyścić i zlikwidować wszelkie negatywne myśli i wspomnienia z naszej podświadomości.
  3. Jeżeli istnieje w twoim życiu jakakolwiek trudna sytuacja negatywna lub stres, możesz zmieniać wodę kilka razy dziennie. Woda zbierze wszelką negatywność i kiedy ją wylewamy zabiera ją ze sobą.
  4. Można położyć pod szklanką wody (ja tak robię) karteczkę z opisem problemu. Można dodać imię i nazwisko, datę urodzenia, adres lub zdjęcie osoby której rytuał dotyczy.
  5. Jeżeli ten rytuał przeprowadzamy dla innej osoby, wtedy pod szklanką wody kładziemy karteczkę z jej imieniem i nazwiskiem, można dodać datę jej urodzenia i inne dane wymienione w punkcie 4.

Za każdym razem kiedy stawiamy szklankę z wodą zaleca się powtarzanie jednej z następujących afirmacji: 

Boska Energio, usuń z mojej podświadomości wszelką myśl, która spowodowała ten problem. Przepraszam, wybacz mi, dziękuję, kocham cię 

Boska Energio, pozostawiam tę sytuację w twoich rękach. Ty dasz mi adekwatne rozwiązanie. Przepraszam, wybacz mi, dziękuję, kocham cię !

Wszechświecie, Ty wiesz co jest najlepsze dla mnie. Ufam Ci. Przepraszam, wybacz mi, dziękuję, kocham cię !

Polinezyjscy kahuni i mistrzowie zalecają powtarzanie w ciągu dnia afirmacji Przepraszam, wybacz mi, dziękuję, kocham cię. Już samo jej powtarzanie, po kilka razy dziennie, powoduje wspaniałe, pozytywne zmiany w naszym życiu. 

Życzę wytrwałości w pracy z tą wspaniałą metodą, a rezultaty nie dadzą na siebie długo czekać.