Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Magia luster

lustro

 

Lustra od wieków  są wykorzystywane do wróżenia i do czarów. Powierzchnia lustra skupia światło i odbija je, a w magii oznacza to efekt powiększania tego, co się w nim odbija.

Dawniej lustra były bardzo drogie i nie wszyscy mogli pozwolić sobie na ich posiadanie. Stąd też wziął się przesąd, ze gdy stłucze się lustro, wieszczy to siedem lat nieszczęścia. Jeżeli coś takiego przydarzy się, należy takie lustro po prostu wyrzucić i kupić nowe, ponieważ stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie.

Do rytuałów magicznych najlepsze jest lusterko średniej wielkości, okrągłe lub owalne, oczywiście w ramce i dobrze jest kiedy ma rączkę, która w razie potrzeby pozwala nam na poruszanie nim. Z drugiej strony lusterka przeznaczonego wyłącznie do rytuałów magicznych należy narysować jakikolwiek symbol ochronny. Przed każdym jego użyciem, taflę lustra przecieramy wilgotną, czystą szmatką ruchem odwrotnym od ruchu wskazówek zegara. Można do tego użyć wody z solą. Możemy też oczyścić lustro przy pomocy kadzidełka z sosny lub szałwii.

Rytuał przeprowadzany przy pomocy lustra jest bardzo łatwy. Kładziemy po prostu przed nim to, co symbolizuje nasze życzenie, to co potrzebujemy zwielokrotnić .

Przeprowadzenie rytuału

 

  1. W odpowiedni dzień tygodnia, stawiamy lustro na czystym obrusiku, po jego obu stronach zapalamy po jednej świecy.
  2. Przed lustrem kładziemy symbol tego co pragniemy powiększyć, w taki sposób, aby odbijał się on w lustrze. Symbolem może być zdjęcie, afirmacja napisana na karteczce, kamień szlachetny, etc.
  3. Siadamy wygodnie przed lustrem i koncentrujemy się na naszym marzeniu. Powinno się je „zobaczyć” jako już spełnione.
  4. Wypowiadamy zaklęcie: „ Niech energia wzmacnia się i powraca do mnie. Widzę moje marzenie już spełnione. Dziękuję.”
  5. Świece powinny palić się przez 15 minut, potem gasimy je i mogą być użyte ponownie .

 

Możemy używać białych lub srebrnych świec, albo dostosować ich kolor do konkretnej potrzeby:

bogactwo – świece złote, zielone, żółte;

zdrowie – świece zielone;

ochrona, nauka – niebieskie;

dostatek, mądrość, sprawy duchowe – fioletowe;

miłość, przyjaźń – czerwone, i różowe,

czarne – uwalnianie od złych nawyków, od negatywnych sytuacji.

Nie należy bać się użycia czarnych świec. Nie mają one absolutnie nic wspólnego z tzw. czarną magią. Kolor czarny jest kolorem usuwającym i pochłaniającym i neutralizującym  wszelką negatywność. Jeżeli jednak mamy opory przed stosowaniem czarnych świeć, z powodzeniem możemy je zastąpić białymi.

Dni tygodnia i magia luster.

lustro

Poniedziałek – magia związana z macierzyństwem, dziećmi i ich wychowaniem, domem, zwierzętami domowymi.

Wtorek – magia związana z pokonywaniem wrogów, odzyskiwaniem sił i energii, nabieraniem pewności siebie.

Środa -  magia związana z nauką, powodzeniem podczas podróży,  biznesem i powodzeniem w handlu.

Czwartek – magia związana z pieniędzmi, szeroko rozumianą obfitością i szczęściem.

Piątek – magia związana z miłością, relacjami międzyludzkimi, przyjaźnią i popularnością.

Sobota – magia związana z uwalnianiem się od nałogów.

Niedziela – magia związana z odzyskiwaniem zdrowia,  załatwianiem spraw w urzędach, sprawy małżeńskie.

Jeżeli chcemy np. spotkać miłość, możemy narysować serce lub napisać karteczkę z opisem jakiego związku oczekujemy. W piątek kładziemy ją przed lustrem i przeprowadzamy rytuał zgodnie z poprzednimi punktami. Możemy zapalić świece różowe, położyć różowy kryształ.

Jeżeli mamy kłopoty finansowe, w czwartek przed lustrem możemy położyć karteczkę z napisaną sumą jakiej potrzebujemy, banknot pieniężny, kupon lotto, miseczkę wypełnioną ryżem i monetami.

Podczas przeprowadzania rytuału kierujmy się własną intuicją. I nie bądźmy zachłanni, nie prośmy o to co już mamy. Jeżeli mamy już samochód, nie prośmy o drugi, chyba ze jest on potrzebny do wykonywania określonej działalności, a nie do tego, aby sąsiad „pękł z zazdrości”. Rytuały przeprowadzamy nie dlatego, że czegoś chcemy, ale wtedy kiedy czegoś potrzebujemy.  Powodzenia!