Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Czy możesz leczyć się sam? cz.2

kobieta

Przykłady zastosowania metody Eveline Monahan

W poprzednim materiale opisałam historię Evelyn Monahan jej choroby i walki z nią przy pomocy opracowanej przez siebie techniki. Teraz, tak jak obiecałam, opiszę dokładnie tą technikę, która może być zastosowana do każdej sytuacji życiowej, wymagającej pomocy.

Technika proponowana przez nią opiera się na zastosowaiu woli i wyobraźni. Posłużę się przykładem leczenia paraliżu, dzięki której Evelyn Monahan odzyskała kompletną sprawność sparaliżowanego ramienia. 

  1. Wybierz spokojne miejsce, usiądź lub połóż się wygodnie. Jeżeli siedzisz, głowa powinna być oparta o krzesło, nie powinna zwisać.
  2. Zamknij oczy, obserwuj swój oddech, ale nie kontroluj go. Rozluźnij się.
  3. Oddychaj przeponowo, głeboko przez nos. Wyobraź sobie jak powietrze wypełnia cały twój organizm. Przy wdechu, rozluźnij mięśnie brzucha, relaksuj całe ciało i umysł. Powtórz to trzy razy.
  4. W myślach powtarzaj następujące słowa: „Przez bezgraniczną potęgę mojej nadświadomości i głęboką mądrość mojego wyższego ja rozkazuję, aby zostały zmobilizowane ogromne zasoby energii istniejące wewnątrz mnie i poza mną, aby obdarzyć mnie absolutnym zdrowiem. Wszystkie komórki mojego ciała, zniszczone lub zagrożone paraliżem są w tej chwili uzdrowione, tak że żadna choroba nie ma prawa we mnie istnieć. Moje ciało ograniczone w ruchach jest obecnie całkowicie sprawne„.
  5. Teraz stwórz sbie obraz samego siebie, jak poruszasz się swobodnie. Obserwuj się dokładnie i lekkość z jaką się poruszasz. Usłysz wyrazu podziwu twoich bliskichi przyjaciół, radośc i pytania jak wyleczyłeś się z paraliżu, bo lekarze uważali to za absolutnie niemożliwe. Usłysz jak mówią: „cieszymy się razem z tobą”. 
  6. Stwórz następnie scenkę w gabinecie swojego lekarza. Usłysz jak mówi radośnie zdziwiony: „nie rozumiem jak to się stało, ale ogromnie cieszę się i gratuluję wyzdrowienia”.
  7. Oddychaj głęboko, przez nos. Wyobraź sobie jak powietrze wypełnia cały twój organizm. Przy wdechu, rozluźnij mięśnie brzucha, relaksuj całe ciało i umysł. Powtórz to trzy razy.
  8. Przez chwilę obserwuj swój oddech, nie kontroluj go. Pozostań chwilę w relaksie i otwórz oczy kiedy będziesz gotowy.

papieros

Powtarzaj ćwiczenie trzy razy dziennie.

Tę technikę metafizycznego leczenia mozna zastosować do każdej choroby, powtarzają wszystkie punkty, z wyjatkiem 4 punktu, w którym należy odwołać się do swojej nadświadomości i swojego wyższego ja wymieniając konkretną chorobę lub dolegliwość. Oczywiście nie można pominąć scenki z przyjaciółmi i bliskimi oraz w gabinecie lekarskim. 

Evelyn Monaham twierdzi, że jej metoda metafizyczngo leczenia może dopomóc w uwolnieniu się od jakiegokolwiek nałogu (palenie, alkohol, narkotyki, etc). Ponownie powtarzamy wszystkie punkty, a w punkcie 4 należy wydać następujące polecenie: „Przez bezgraniczną potęgę mojej nadświadomości i głęboką mądrość mojego wyższego ja  odrzucam od tej chwili pragnienie palenia papierosów. Potepiem ten nawyk i oddalam od siebie każda siłę, która zniewala mnie do ulegania temu nawykowi, osłabiając moją własną wolę. Pragnę pozostawać w harmonii z moim wyższym ja, które będzie czuwać nad zachowaniem mojego całkowitego zdrowia”.  

sen

 

 

Innym problemem jest walka z bezsennością. Bardzo wiele osób boryka się z tym problemem, spowodowanym przede wszystkim stresem i kłopotami dnia codziennego. W tym przypadku należy ćwiczyć przed samym snem. W punkcie 4 instrukcji należy powiedzieć: „Przez bezgraniczną potęgę mojej nadświadomości i głęboką mądrość mojego wyższego ja  jestem świadomy/a całkowitego relaksu, jaki obejmie moje ciało i umysł. Przez potęgę mojej nadświadomości rozkazuję, aby opuściły mnie wszelkie stresy, napięcia i niepokoje, a zapanowała we mnie harmonia. Żądam, aby wszystkie systemu mojego organizmu zostały całkowicie wyciszone, a praca ich przebiegała swobodnie. Napełniam się błękitem nieba o północy. Odpoczywam w tym kolorze, czuję jak opuszczają mnie wszystkie stresy. Popadam w zdrowy, spokojny sen, nieprzerywany niczym aż do rana. Rano wstaję całkowicie wypoczęty/a, radosny/a”.  

Oczywiście tutaj nie ma potrzeby powtarzania następnych punktów.

 

 

portfel

 

 

Również Evelyn Monhan poleca tę metodę przy rozwiązywaniu problemów finansowych. Dodaje jednak, że przez odwołanie sie do nadświadomości  i wyższego ja nie należy oczekiwać, że pieniądze zaczną spadać nam z nieba. Zapewnia jednak, że zarobimy je uczciwie, lub wejdziemy w ich posiadanie w jakiś inny legalny sposób. Instrukcja na rozwiązanie problemów finansowych brzmi następująco: „Przez bezgraniczną potęgę mojej nadświadomości i głęboką mądrość mojego wyższego ja rozkazuję, aby zniknęły wszystkie moje kłopoty finansowe. Żądam, by nieskończone środki pomocy materialnej oddane do dyspozycji mojej nadświadomości, umożliwiły mnie i mojej rodzinie pędzenie życia wygodnie i bez kłopotów finansowych”. 

Nastepnie ujrzyj się sytuacji, kiedy owe kłopoty zniknęły. Masz piękne mieszkanie, samochód, jesteś na wspaniałej wycieczce, rodzina gratuluje ci wygranej na loterii, możesz pomóc potrzebującym etc. Najważniejsze jest jasno zobaczyć to, na co pozwala ci dobra sytuacja finansowa, cieszyć się nią. Sam/a zadecyduj jaka to będzie sytuacja, scenka. 

Z tej meody skorzystało bardzo wiele osób zwracających sie do mnie o pomoc. I nie zawiedli się na niej.

slim

Na zakończenie podam konkretny przykład zastosowania metody metafizycznego lecznia. Otóż zwróciła się do mnie E.K., która miała ogromną nadwagę. Przy wzroście 160 cm wazyła prawie 80 kg. Próbowała wielu diet, wydawała ogromne ilości pieniędzy na “cudownie odchudzające” leki. Leczyła się u kilku lekarzy, ale nic nie pomagało i była w coraz to większym stresie. Wytłumaczyłam jej na czym polega metoda Evelyn Monaham. Słuchała z niedowierzaniem i była sceptyczna, ale zdecydowała się spróbować. Poleciłam jej w punkcie 4 instrukcji mówić co następuje: „Przez bezgraniczną potęgę mojej nadświadomości i głęboką mądrość mojego wyższego ja rozkazuję, aby moje ciało już w tej chwili zaczęlo tracić wagę. Rozkazuję też, aby wraz z utratą wagi moje ciało uzyskało i zachowało stan doskonałego zdrowia. Chcę, aby inteligencja mojego wyższego ja doprowadziła moje chudnięcie do ilości kilogramów jakiej sama sobie życzę. Niech leczenie metafizyczne obejmie także mój apetyt. Niech pragnę tylko takiego pożywienia i w takich ilościach, króre są mi potrzebne dla zachowania całkowitego zdrowia i zgrabnej sylwetki”. 

Następnie stwarzała sobie mentalnie scenkę, na której jej znajomi podziwiali, że wyglada coraz to zgrabniej, zniknęły wałeczki w pasie, poprawiła się cera. W miarę ćwiczeń, zaczęła odrzucać tzw. niezdrowe jedzenie, chipsy, słodycze, sosy, etc. W jej diecie pojawiły sie owoce, warzywa, chude mięsa, etc.  

Ćwiczyla wytrwale 3 razy dziennie.  Zapisała się na siłownię. I kiedy po kilku miesiącach przysłała mi swoje zdjecie, nie mogłam uwierzyć, że to ona. Tak się zmieniła, stała się młodą, atrakcyjną kobietą. Poprawiło się jej poczucie własnej wartości i spotkała wspaniałego partnera. E.K. poleciła również tę metodę swoim puszystym przyjaciółkom i stała się dla nich przykładem, że wytrwałośc i wiara w moc swojej nadświadomości może zdziałać cuda.

E.K pozwala sobie od czasu doczasu na małe grzeszki, ale zdrowy tryb odżywiania na zawsze zagościł w jej diecie.

Podałam kilka przykładów zastosowania techniki Evelyn Monaham. Mam nadzieję, że skorzystacie z jej dobrodziejstw. Tego wam życzę.

 

Iwona