Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Źródło Wiecznej Młodości

okładka książki Źródło Wiecznej Młodości

 

 

Źródło Wiecznej Młodości autorstwa Petera Keldera przybliża nam pięć rytuałów tybetańskich, przywracających zdrowie i witalność. Książka została wydana w roku 2003 przez wydawnictwo MEDIUM i jest pierwszym pełnym, licencjonowanym wydaniem tego światowego bestsellera.
Tybetańskie rytuały, o których jest mowa w książce, pojawiły się na początku XX wieku dzięki emerytowanemu oficerowi Armii Brytyjskiej, który poznał je w jednym z klasztorów w Tybecie. Te ćwiczenia zostały opisane w roku 1978 przez Christopera S. Kilhama i od tego momentu zaczęło je praktykować tysiące i tysiące ludzi na świecie poszukujących zdrowego trybu życia.


Ćwiczenia są odmianą jogi i wymagają poświęcenia im codziennie dosłownie kilku minut. Ich praktykowanie wzmacnia nasz organizm, daje jasność umysłu, wpływa pozytywnie na nasz system energetyczny. Korzyści płynące z ich praktykowania są bardzo szybko zauważalne: znikają napięcia mięśniowe i stres, poprawia się funkcjonowanie systemu trawiennego, oddechowego i krążenie, zwiększa się nasz zasób energii witalnej, co powoduje pozytywne zmiany fizyczne i psychiczne u osoby, która je praktykuje. Poprawia się pamięć. Czujemy się lekko i radośnie.
Ćwiczenia mogą być wykonywane przez osoby w każdym wieku i są uważane za prawdziwą fontannę młodości. Miedzy innymi pomagają walczyć z nadwagą, o czym sama przekonałam się.
W książce są wskazówki i ilustracje, które pozwalają wykonywać prawidłowo wszystkie ćwiczenia, oraz afirmacje potęgujące działanie tych rytuałów. Są w książce również listy od osób, które dzięki praktyce pięciu rytuałów tybetańskich odzyskały zdrowie, prężną sylwetkę, uwolniły się od wózka inwalidzkiego, i długie jeszcze etc.
Polecam lekturę tej wspaniałej książki i przede wszystkim praktykowanie ćwiczeń, które mogą nam przywrócić młodość, optymizm, napełnić energią i chęcią do życia.