Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu

okładka książki

 

Polecam na okres wakacji  książkę Bairda T. Spaldinga  Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu, która została wydana w Polsce w roku 1994 przez Wydawnictwo AKIA z Gdańska.Pomimo, że została wydana kilka lat temu, jest książką, do której się wraca  i jej lektura za każdym razem odkrywa przed nami nowe informacje.W roku 1894, grupa jedenastu amerykańskich naukowców, w skład której wchodził też i autor, odwiedziła Daleki Wschód: Indie, Tybet i Chiny. Celem wyprawy było przeprowadzenie rzetelnych badań, dotyczących niezwykłych osiągnięć tamtejszych mistrzów, których ówczesne kręgi naukowe traktowały jako nawiedzonych oszustów.

Wyprawa trwała wiele lat i w tym czasie jej uczestnicy mieli możliwość osobistych kontaktów z wieloma mistrzami, badając w naukowy sposób ich osiągnięcia.  Mieli możliwość obserwowania z bliska ich życia. Dane im było poznać wiele dokumentów, które na zachodzie nie były znane, a dotyczyły one dziejów naszej planety, dawnych cywilizacji, dokumentów związanych z przygotowaniem ludzkości na wkroczenie w nową erę.
Z wyprawy zachowały się kroniki, notatki, rękopisy, ale nie zostały one natychmiast udostępnione światu, ponieważ uważano, że nie był on jeszcze przygotowany ich przyjecie, na posłannictwo jakie ze sobą niosły. Po upływie pewnego czasu Spalding, który był   niezależnym członkiem tej wyprawy zdecydował się na opublikowanie swoich notatek.
Książka, którą polecam, to pięć tomów, w których m.in. opisuje się stąpanie po wodzie, wizytę w Świątyni Uzdrowień, nowe światło na nauki Jezusa, spotkanie z Jezusem, tajemnicę wibracji myślowych, podstawy nadchodzących zmian, życie wieczne, etc.
Książka pochłania naszą uwagę i fascynuje już od pierwszych jej stron i może być przewodnikiem dla tych, którzy szukają drogi na krętej ścieżce przeznaczenia.