Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

Filozofia Zdrowia

okładka książki

 

Dzisiaj polecam gorąco książkę Anny Ciesielskiej Filozofia Zdrowia. Wśród ukazujących się ostatnimi laty książek poświęconych racjonalnemu żywieniu i zdrowiu jest to prawdziwa perełka. Wiadomo od tysięcy lat, że zdrowy człowiek, to taki u którego energia życiowa przepływa prawidłowo przez tzw. kanały akupunkturowe. Wie o tym przede wszystkim medycyna wschodu, a szczególnie chińska. Lekarze chińscy skupiają się na leczeniu polegającym na usuwaniu zaburzeń w przepływie energii, a to łączy się z zapobieganiem powstawania chorób. Może się to odbywać poprzez akupunkturę, albo – o czym mówi autorka – poprzez odpowiednie odżywianie, przywracające równowagę organizmowi, równowagę ciała i ducha. Książka Anny Ciesielskiej uczy jak tego dokonać i opiera się na Zasadzie Pięciu Elementów, podstawie całej medycyny chińskiej.

W książce znajdziemy jasny opis czynników wpływających na równowagę yin-yang, praktyczne rady jak postępować w przypadku konkretnych zaburzeń równowagi energii, opis chorób cywilizacyjnych takich jak m.in. cukrzyca, osteoporoza, otyłość i cenne wskazówki dla tych, którzy na nie cierpią, a lektura książki pozwala na ułożenie sobie własnej diety.

Cytuję słowa  mgr Teresy Sekowskiej napisane do przedmowy książki: „Człowiek, aby żyć, potrzebuje energii zawartej w pożywieniu. Ale energii właściwej, przynoszącej siły, zdrowie i radość, a nie wyczerpanie, smutek i chorobę. I o tym właśnie, jaka to energia jest dla nas dobra, pisze Anna Ciesielska… jeśli  poznamy przedstawione przez autorkę niekonwencjonalne zasady odżywiania i zastosujemy się do nich – będziemy mogli żyć w pełni sił fizycznych i umysłowych do lat sędziwych bez cierpienia i chorób… Zasady działania  „dobrej energii” zbudowane zostały na prastarych mądrościach, które filozofia Wschodu ujmuje jako Pięć Elementów (żywiołów) utrzymujących harmonię pomiędzy człowiekiem, a naturą, zgodnie z odwiecznymi prawami Kosmosu”.

Anna Ciesielska twierdzi, że możemy jeść dosłownie wszystko, ale w odpowiedni sposób, w zależności od naszego wieku i stanu zdrowia.
Zostaliśmy wyposażeni przez Stwórcę w cudowny, mądry organizm, dostaliśmy  instrukcję jego obsługi, ale człowiek oderwał się od prawd, które rządzą naturą, zaczął chorować, zatruwać środowisko i pożywienie. Na południu i wschodzie naszej planety ludzie umierają z głodu, na zachodzie umieramy z przejedzenia.

Warto przeczytać tę mądrą książkę i zastosować się do przekazywanych w niej rad. Muszę dodać, że kończy się ona przepisami kulinarnymi, które zapewniam są bardzo smaczne. Zachęcam do lektury, do mądrego traktowania swego organizmu, a to oznacza m.in. właściwe odżywianie się i ruch fizyczny. Siedzenie przed telewizorem i zajadanie się chipsami na pewno nie jest sposobem na życie.

Książka została wydana przez Wydawnictwo „Anna”, Tel/fax 0-65 573 82 46,  0-61 855 32 94.