Iwona Przybylska de Acosta

Reiki Grand Master

W 8 Tygodni do Zdrowia

okładka książki w 8 tygodni do zdrowia

 

 

Nasze zdrowie jest odzwierciedleniem naszego stylu życia. Niby każdy to wie, ale jak często o tym zapominamy. Zapominamy również o tym, że nasz organizm posiada zdolność samo uzdrawiania. Nie pragnę absolutnie umniejszać tu roli medycyny, ale niestety medycyna zajmuje się chorobami wtedy, kiedy już się pojawiają i w znikomym stopniu zajmuje się profilaktyką zdrowia. W takim przypadku, powinniśmy zadbać o nasze zdrowie przede wszystkim my sami, a pomóc nam w tym może program opracowany przez Andrew Weila.

Jest to program zawierający praktyczne wskazówki, tydzień po tygodniu, pozwalające na wzmocnienie i ochronę naszego zdrowia, na przywracanie organizmu do równowagi, oraz daje wskazówki jak żyć, aby uniknąć przedwczesnej starości. W książce jego autorstwa, W 8 Tygodni do Zdrowia, znajdziemy specjalne diety zawierające w odpowiednich porcjach wszystkie składniki żywieniowe, ćwiczenia oddechowe, trening dla ciała. Zdrowy człowiek jest sprawny fizycznie, ma dobre samopoczucie, jest odporny na infekcje. Jego życiu towarzyszy radość i świadomość, że ten stan to coś więcej, niż brak choroby.

Program opracowany przez Andrew Weila pozwala doświadczyć właśnie takiego stanu. Oczywiście jest normalnym, że zdrowie nie jest czymś statycznym, że okresowo możemy je stracić, ale później odzyskać i nawet poprawić, ponieważ samo uzdrawianie jest jedną z funkcji organizmu. Ośmiotygodniowy program jest programem zapobiegawczym, który pozwala utrzymać system samo uzdrawiania w gotowości tak, abyśmy w obliczu wyzwań dnia codziennego mogli pozostać zdrowymi.

Andrew Weil jest lekarzem zainteresowanym niekonwencjonalnymi metodami uzdrawiania i założycielem Centrum Medycyny Integratywnej w USA. Podróżował po świecie gromadząc informacje o roślinach i metodach uzdrawiania. Jego książki i program samo uzdrawiania cieszą się w Stanach zjednoczonych wielką popularnością i uznaniem. Książka W 8 Tygodni do Zdrowia została wydana przez Świat Książki i Bertelsmann Media, Sp. z. o. o.